יכול להיות שחיית המחמד שלכם בבית היא בכלל... קדושה: כל מי שנוסע להודו יודע שפרה היא חיה קדושה ושאסור לפגוע בה. אבל מה אם נאמר לכם שיש מקומות שבהם החיה הקדושה ביותר היא כלב הפקינז שאתם מגדלים בבית? צפו ב"מחדשים לכם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במצרים העתיקה סגדו לבעלי חיים רבים להם ייחסו תכונות על אנושיות. המצרים האמינו שלחתולים, כלבים, היפופוטמים, בבונים - ואפילו לחיפושיות יש זיקה לאלים. המצרים התייחסו אליהם כמו לבני מלוכה - וחנטו את גופותיהם.

קדושה. פרה בהודו (צילום: 123RF)
קדושה. פרה בהודו | צילום: 123RFבתרבות האינדיאנית הזאב נחשב לחיה הקרובה ביותר לבני האדם. בתאילנד הבודהיסטית דווקא הפיל הוא סמל לאומי. דמות של פיל אף התנוססה בעבר על דגל המדינה ומיוחסת עד היום לבית המלוכה.

פיל מעטר את דגל תאילנד הישן
פיל מעטר את דגל תאילנד הישן | צילום:וזה לא נגמר בפילים: גם כלבי פקינז, שרבים מאיתנו מגדלים בבית כחיות מחמד, נחשבים לקדושים בבודהיזם. כלבי פקינז רבים חיו במקדשים ומנזרים ותפקידם היה לגרש שדים ורוחות רעות.

בעלי חיים חנוטים וקדושים (צילום: 123RF)
בעלי חיים חנוטים וקדושים | צילום: 123RF

בסין העתיקה גזע הפקינז נחשב לאריה קדוש שמגן על המשפחה. אם מישהו היה פוגע בכלב כזה עונשו היה מוות. כלבים הם סמל לאושר ושפע בתרבות הסינית וסינים רבים שנולדו ב"שנת הכלב" נחשבים לאנשים רגישים, נאמנים וחכמים - בדיוק כמו כלבים.