אולימפיאדת החורף (צילום: רויטרס)
פגישה היסטורית. דרום קוריאה, ארכיון | צילום: רויטרס

סימני התקרבות בחצי האי הקוריאני? נשיא דרום קוריאה מון ג'אה-אין ייפגש בשבת הקרובה עם קים יו-ג'ונג, אחותו הצעירה של שליט הצפון - כך הודיע היום (חמישי) דוברו של הנשיא הדרום קוריאני. 

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

השבוע הכריזה צפון קוריאה כי אחות השליט, הנחשבת לאחת הנשים החזקות במדינה המסוגרת ומקורבת במיוחד לאחיה הרודן, תגיע לשכנה מדרום לרגל אולימפיאדת החורף, שתצא לדרכה מחר בהשתתפות משלחת ספורטיבית של פיונגיאנג שתישלח למשחקים.

דוברו של הנשיא מון אמר כי בפגישה תיקח חלק גם המשלחת של צפון קוריאה למשחקים, אך מיקום הפגישה ומועדה לא נמסר. לדברי גורם בכיר בסיאול, מיקום הפגישה נשמר בחשאי, וזאת בשל הרגישות הגבוהה של הנושא.

קים גונג און צפון קוריאה ילדים (צילום: רויטרס, חדשות)
איזה מסר יעביר דרך אחותו? קים, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אולימפיאדת החורף תיפתח רק מחר בפיונגצ'אנג, אבל זה זמן מה שהיא מהווה זרז להתקרבות בחצי האי הקוריאני. רק לפני שבועיים הסכימו שתי המדינות היריבות לצעוד יחדיו בטקס פתיחת המשחקים תחת דגל אחד - דגל "קוריאה המאוחדת".

המחווה האולימפית-מדינית לא נעצרת רק בדגל המאוחד, אלא גם בשיתוף פעולה ספורטיבי: נבחרת הוקי הנשים תהיה מורכבת משחקניות משתי הקוריאות. הדברים סוכמו במהלך שיחות נדירות שקיימו הצדדים לקראת משחקי החורף, שיחות שנערכו בכפר פאנמונג'ום שבאזור המפורז בין המדינות.

בתגובה לפרסומים על ההתקרבות הספורטיבית בין הקוריאות, ביפן קראו לעולם לשמור את שיתוף הפעולה ההיסטורי בערבון מוגבל ולהמשיך את הלחץ כדי להביא לבלימת תכנית הטילים הבליסטיים ופיתוח התכנית גרעין של צפון קוריאה. "לא להסתנוור ממתקפת הצעדים הנוצצים האחרונים של פיונגיאנג", קרא ראש הממשלה היפני שינזו אבה.