רעידת אדמה חזקה וממושכת בעוצמה 7.2 בסולם ריכטר זעזעה הלילה (שבת) את דרום מקסיקו,והורגשה גם בבירה מקסיקו סיטי. בהודעה שהוציאה הסוכנות הגיאולוגית האמריקנית נמסר כי מוקד הרעש נמצא באזור העיר אואחקה, כ-350 ק"מ מעיר הבירה. הרשויות במדינה מסרו כי אין נפגעים בנפש, אך נגרם נזק קל למבנים במהלך רעש האדמה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי הדיווחים, התרעה על רעידת האדמה הופצה בבירת המדינה מקסיקו סיטי והביאה לפינוי של תושבים רבים מהבניינים בעיר. צוותי החירום הודיעו כי לא נגרמו אבדות בנפש וכי גם בעיר אואחקה, שם הורגש הרעש החזק ביותר, נגרם נזק לרכוש בלבד.

מנזקי רעידות האדמה הקודמות, מקסיקו (צילום: משרד החוץ)
מנזקי רעידות האדמה הקודמות, מקסיקו | צילום: משרד החוץ

הסוכנות הגיאולוגית של ארה"ב דיווחה בתחילה על רעידת אדמה בעוצמת 7.5 בסולם ריכטר, דיווח שהתמתן מעט לבסוף לעוצמה של 7.2 בסולם ריכטר. רעש משנה הורגש בעיר אואחקה בעוצמה של 5.8 זמן קצר לאחר הרעידה המרכזית. הנשיא המקסיקני התייחס לאירוע ואמר כי "כל נהלי הביטחון הופעלו, וכי אין נפגעים בנפש".

בחודש ספטמבר האחרון חוותה מקסיקו שתי רעידות אדמה קטלניות. אחת מהן בעוצמה של 8.1 בסולם ריכטר ובה נהרגו כ-90 בני אדם באזור החוף הדרומי של המדינה. השנייה היכתה בעיר מקסיקו סיטי בעוצמה של 7.1 ובה נהרגו 216 בני אדם.