רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

כשפולין העבירה לפני מספר שבועות את החוק האוסר על אזכור "מחנות ההשמדה הפולניים", ישראל כולה הזדעזעה - אבל בעצם, היא כלל לא הייתה צריכה להיות מופתעת. "זה חלק מהיסטוריה אידיאולוגית ומחשבתית פולנית - זה שרואים את הפולנים לא כקורבנות של הנאצים אלא כעוזריהם מטריד אותם הרבה זמן", מסביר כתב דסק החוץ עמית ולדמן בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי ולדמן, השינוי שעובר על המדינה המזרח-אירופאית עמוק הרבה יותר מיחסה לשואה. "פולין הייתה מופת למשהו דמוקרטי שהצליח לקום מתוך הגוש הקומוניסטי אבל עם הזמן, הלכו והתחזקו תנועות ימין ומפלגת 'החוק והצדק' החלה לכבוש יותר ויותר מקומות", הוא מסביר. לדבריו, "בערך חצי מהפולנים רוצים לראות פולין יותר שמרנית, יותר קתולית, יותר לאומית - והחצי השני מסתכלים מערבה, על ברלין ופריז, ורוצים לקחת חלק בתרבות הזאת".

מיידאנק. אשמת מי? (צילום: רויטרס, חדשות)
מיידאנק. אשמת מי? | צילום: רויטרס, חדשות

אז למה פולין הולכת יותר ויותר ימינה? איך הדבר עשוי להשפיע על יחסיה עם ישראל? ואיך כל זה קשור לפייסבוק? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית החדשות. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@