העולם הזדעזע כשאתמול (שני) פורסם כי שני הורים מקליפורניה כלאו בביתם את 13 ילדיהם בני השנתיים עד 29, כשחלקם כבולים בשלשלאות ומנעולים למיטותיהם והוחזקו בתת-תנאים במשך שנים. כעת גם נחשף סיפורה של הילדה בת ה-17, שהצליחה לברוח מ"בית הזוועות" והצילה את החיים שלה ושל אחיה כשחשפה את הסיפור המטלטל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפרטים על משפחת טורפין שנחשפו ממשיכים לזעזע את העולם, שעדיין מתקשה להאמין שזוועה כזו נמשכה עשרות שנים באין מפריע ומתחת לאפן של הרשויות. ההורים רשמו את עצמם כמנהלי בית ספר שהם כביכול הפעילו מהבית והתקשורת האמריקנית הצביעה על כך שבמידה והילדים היו רשומים לבית ספר - המערכת הייתה יודעת מה קורה איתם, או לכל הפחות היו נדלקות נורות אזהרה.

תנאים מזעזעים, המשפחה (צילום: facebook\david-louise turpin)
צילום: facebook\david-louise turpin

כשהילדה בת ה-17 יצאה מחלון הבית היא ידעה שהיא יוצאת למשימה שעשויה לעלות לה בחייה. היא התקשרה למשטרה והציגה תמונה שתספק לשוטרים ראיה חותכת לתנאים המזעזעים בהם היא ו-12 אחיה ואחיותיה הוחזקו במשך עשרות שנים. הנערה, שנראתה קטנה בהרבה מגילה האמיתי, פחדה שהוריה יהרגו אותה אם תיתפס.

ההורים מואשמים ב-49 סעיפי התעללות

"אנחנו צריכים להבין איזה אומץ היה לילדה הזו שברחה", אמר אמש גרג פלווס השריף של מחוז ריברסייד שבו התרחשה הזוועה. הוא סיפר שהיא הצליחה לברוח דרך חלון בשעה שש בבוקר והתקשרה למשטרה עם טלפון ישן שמצאה בבית. כשהשוטרים הגיעו למקום ותשאלו את הילדה לראשונה - היא הציגה להם תמונה שכנראה צילמה באמצעות טלפון.

ההורים דיויד ולואיז טורפין (צילום: riverside county sheriff's department)
ההורים דיויד ולואיז טורפין | צילום: riverside county sheriff's department

"היא סיכנה את חייה", הוסיף מקור במשטרה המקומית שציין כי הצעירה אמנם לא מפותחת מבחינה גופנית - אבל בהחלט אינטליגנטית ומודעת לעולם שבחוץ. ההורים דיויד ולואיז טורפין, בעלי אורח חיים דתי, מואשמים בלא פחות מ-49 סעיפי התעללות שונים. השוטרים שמחזיקים בהם עד שיפתח משפטם סיפרו שממצאי החקירה הראשונית לא הראו סימנים להתעללות מינית ולא הצביעו שההורים לוקים בנפשם. 

"מאמינים שמעכשיו חייהם רק ישתפרו"

בני המשפחה הקרובים, כמו השכנים, טוענים שלא ידעו דבר. בטי טופין, אמו של האב, אמרה שהילדים התנהגו למופת ותיארה הורים דואגים שהגנו על ילדיהם: "הם מאוד גוננו על הילדים, הם משפחה מאוד מכובדת". יחד עם זאת, קרובה אחרת אמרה ל"דיילי מייל" לאחר חשיפת הסיפור כי "ידעתי שמשהו שם לא בסדר, הם לא נתנו לי לבקר את הילדים".

ברשויות הרווחה, שקיבלו לידיהן את הטיפול בילדים של משפחת טורפין, תיארו את מצבם הבריאותי של הילדים האומללים. הילדים, שהגדול בהם כבר בן 29, נמצאו בתת-משקל ונראים קטנים בהרבה מגילם האמיתי, אך צפו להם עתיד ורוד יותר: "הם קטנטנים, הם חיו בתת-תזונה, אבל הם יציבים ומאוד חברותיים. אנו מאמינים שמעכשיו חייהם רק ישתפרו".