עוזבת. היקס, ארכיון
עוזבת. היקס, ארכיון | צילום: רויטרס

עוד מקורבת לטראמפ עוזבת את הבית הלבן: הופ היקס, שמונתה למנהלת מחלקת התקשורת בבית הלבן רק בחודש ספטמבר האחרון, הודיעה על התפטרותה הערב (רביעי). ה"ניו יורק טיימס" פרסם לראשונה על עזיבתה של היקס, שנחשבה לאחת היועצות הקרובות לטראמפ, ודוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס אישרה את הפרטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הדיווח, היקס הצעירה אמרה לעמיתיה כי היא "השיגה כל מה שהייתה יכולה". דוברת הבית הלבן סנדרס ציינה כי לא נקבע לוח הזמנים לעזיבתה של היקס - והדגישה כי ההתפטרות לא קשורה לעדותה של היקס אתמול בפני ועדת הקונגרס בנוגע למעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב ב-2016. לפי הדיווחים, במהלך עדותה הודתה היקס כי היא לעיתים "משקרת עבור הנשיא" - אך לא בנושא הקשרים עם רוסיה.

"הופ יוצאת מן הכלל ועשתה עבודה מצוינת בשלוש השנים אחרונות. היא מהחכמות והמתחשבות ביותר, באמת, אדם נהדר", אמר טראמפ בהצהרה הרשמית ששחרר הבית הלבן. "אתגעגע לתקופה בה הייתה לצידי, אך כשניגשה אליי וסיפרה לי על ההזדמנויות שנפתחו בפניה, הבנתי אותה לחלוטין. אני משוכנע כי נשוב ונעבוד יחד בעתיד", אמר הנשיא.

"אין מילים לתאר באופן מדויק עד כמה אני אסירת תודה לנשיא טראמפ", אמרה הופ. "אני מאחלת לנשיא ולכל הסגל שלו את הטוב ביותר, בשעה שהוא מוסיף להוביל את המדינה שלנו". ראש הסגל בבית הלבן, ג'ון קלי, כתב: "לומר שהיא תחסר לנו, זאת לשון המעטה".

היקס מונתה לתפקיד בחודש ספטמבר 2017, כחודש וחצי לאחר שאנתוני סקרמוצ'י פוטר מתפקידו. היא הועסקה בעבר כדוברת הקמפיין של טראמפ וכעוזרת בכירה לנשיא - ובמשך זמן רב הייתה עוזרת פוליטית של הנשיא האמריקני ואחד האנשים הקרובים אליו ביותר.

היקס התחילה לעבוד עבור משפחת טראמפ ב-2014, כשאיוונקה טראמפ שכרה אותה כעוזרת לנושא יחסי הציבור שלה. היא עבדה עם בתו הבכורה של הנשיא בארגון טראמפ עד ינואר 2015, כשטראמפ הודיע על כוונתו לרוץ לבית הלבן, אז מונתה היקס, רק בת 26, למזכירת העיתונות שלו.

מאז כניסתו של טראמפ לתפקיד שימשה היקס כיועצת נשיאותית וכמנהלת אסטרטגית במערך התקשורת של הבית הלבן. על פי הדיווחים היא הרוויחה את אחת המשכורת הגבוהות בצוות הבית הלבן והיא התפארה בקשרים הדוקים לאיוונקה ובעלה, ג'ארד קושנר.