רייזמן בעדותה במשפט נסאר (צילום: רויטרס)
רייזמן בעדותה במשפט נסאר | צילום: רויטרס

המדליסטית האולימפית אלי רייזמן תובעת את הוועד האולימפי האמריקני ואת "התעמלות ארה"ב", הגוף המנהל את נבחרות התעמלות הקרקע על כך שלא מנעו את התקיפות המיניות שביצע רופא נבחרת ההתעמלות האמריקנית לארי נסאר במאות נערות ונערים. "הדרגים הבכירים ביותר בועד האולימפי היו מודעים לתקיפות של נסאר", נכתב בכתב התביעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה ברור עד כדי כאב שלגופים האלה אין שום כוונה להתייחס לבעיה הזאת כמו שצריך", כתבה רייזמן בהצהרה לתקשורת. "הם אינם מוכנים לבצע חקירה מקיפה שתספק הסבר כיצד זה קרה. זו הזייה לחשוב ששינויים אמיתיים יכולים להתבצע כך".

"התעמלות ארה"ב" הביעה תמיכה בספורטאית וכתבה בהצהרה: "אנו מצטערים כי ספורטאים רבים נפגעו מהמעשים הבזויים של נסאר. אנו מחוייבים לעשות כל שאנו יכולים על מנת למנוע הישנות של מקרים כאלה". הועד האולימפי האמריקני עדיין לא הגיב לפרסום הידיעה בתקשורת האמריקנית.

3 מדליות זהב אולימפיות (צילום: רויטרס)
3 מדליות זהב אולימפיות | צילום: רויטרס

התביעה שהוגשה מצטרפת לתביעה אזרחית נוספת שהוגשה נגד נסאר ואוניברסיטת מישיגן סטייט (שהעסיקה אותו) אשר הוגשה בתחילת השבוע. נסאר הודה ב-7 סעיפי אישום של התעללות מינית ובחודש שעבר נגזרו עליו 175 שנות מאסר. במהלך המשפט עלתה רייזמן להעיד והטיחה בנסאר: "אתה איש חולה. אני לא מסוגלת אפילו להבין עד כמה אני כועסת כשאני חושבת עליך".

רייזמן זכתה במדליית הזהב באולימפיאדת לונדון לאחר שביצעה את תרגיל הקרקע לצלילי השיר "הבה נגילה", והקדישה את התרגיל לנרצחי הטבח באולימפיאדת מינכן. סך הכל רייזמן זכתה ב-3 מדליות זהב, 2 כסף ומדליית ארד אחת בשתי האולימפיאדות האחרונות.