ממרומי הקומה ה-66 המוזהבת והנוצצת במגדל טראמפ - לבית הלבן: היום (שישי) יהפוך דונלד ג'יי טראמפ לנשיא החדש של ארצות הברית ולמנהיג העולם החופשי לאחר שיושבע לתפקיד בטקס רב רושם בגבעת הקפיטול בוושינגטון. לאחר הטקס, הוא יצעד לראשונה כנשיא מכהן לעבר הבית הלבן - שם יבלה מדי יום במשך שעות ארוכות, מה שיצריך ממנו ויתור - גם אם זמני - על חיי הנוחות והיוקרה בפנטהאוז מנקר העיניים שלו בשווי 150 מיליון דולר במנהטן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טראמפ למעשה יתגורר באגף המגורים בבית הלבן ויותיר מאחוריו את הפנטהאוז שלו, שמעוצב כולו בהשראת ארמון ורסאי, עם הראוותנות והעושר שהפגין מלך צרפת, לואי ה-14. הפנטהאוז מכוסה כולו בחיפויי זהב 24 קראט נוצצים ומרשימים, המרצפות בו עשויות משיש, העמודים בו מעוצבים בהשראת יוון העתיקה - ונברשות הקריסטל הבוהקות מצויות בחדריו. את כל אלה יחליפו הרהיטים הצנועים שמוצבים באגף המגורים בקומות 2 ו-3 בבית הלבן. אווירה ביתית נעימה במקום אווירה מלכותית מהודרת.

מגדל טראמפ בניו יורק (צילום: רויטרס, חדשות)
ממגדל טראמפ המוזהב - לבית הלבן | צילום: רויטרס, חדשות

את פסלי האלים מהמיתולוגיה היוונית והרומאית שמוצבים אף הם בפנטהאוז רב הרושם של דונלד ומלאניה טראמפ, יחליפו דיוקנאות נשיאי ארה"ב לדורותיהם ונשותיהם, המוצבים במסדרונות הבית הלבן. את כלי האוכל המוזהבים שבני הזוג נהגו לסעוד באמצעותם ארוחות פאר בפנטהאוז במנהטן, יחליפו כלי האוכל בחדר האירוח של הבית הלבן - וארוחות עליהם יעמלו 5 שפים וצוות המטבח של המוסד הנשיאותי.

ומשהו מסממני העושר של טראמפ בכל זאת יישאר גם בבית הלבן: עוד יעמדו לרשות המשפחה הראשונה עשרות משרתים ומנהלת משק בית. בנוסף, לטראמפ מחכים בבית הלבן גם בריכה, תיאטרון פרטי, אולם באולינג ומסלול ריצה, שהוא ובני משפחתו יוכלו להשתמש בהם כאוות נפשם. את הנוף המרהיב לסנטרל פארק, ממרומי המגדל בניו יורק, יחליף הגן רחב הידיים שמול מרפסת טרומן הנודעת, אליה כבר נחשף טראמפ בסיור שערך בבית הלבן לאחר היבחרו.

אחד מחדרי השינה בבית הלבן (צילום: The White House)
אחד מחדרי השינה בבית הלבן | צילום: The White House

ועל טראמפ יהיה להתרגל גם למשרד חדש - או במילים אחרות: להסתגל לחדר הסגלגל. חדר העבודה של נשיא ארה"ב, שעד היום בשעות הבוקר שימש את ברק אובמה. במקום לסגור עסקאות במגדל, טראמפ יקבל החלטות הרות גורל בחדר האליפטי, יפגוש שם מנהיגים, שרים ושגרירים - ויחתום על צווים נשיאותיים חשובים.

אווירה ביתית וחמימה במקום זהב, שיש וקריס (צילום: The White House)
אווירה ביתית וחמימה במקום זהב, שיש וקריס | צילום: The White House

ולא רק את תנאי העושר המופלגים מותיר טראמפ מאחוריו: גם את רעייתו, מלאניה - לפחות לתקופה הקרובה. מי שהחל מהיום היא הגברת הראשונה של אמריקה, הודיעה שתישאר להתגורר במנהטן יחד עם הבן בארון בן ה-10, שלומד בבית ספר בעיר. בסוף השנה, מלאניה צפויה לעבור לאגף המגורים של הבית הלבן ולשהות בו לצד בעלה ובנם המשותף - וגם לצד בתו של טראמפ מנישואיו הראשונים, איוונקה, וחתנה ג'ארד קושנר - שיסייעו לטראמפ בשנים הקרובות בעבודתו.

ריאיון ראשון של מלניה טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
הדיירים החדשים. דונלד ומלאניה טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות