מי פגע במשרדי קרן המטבע הבינל"א ? (צילום: רויטרס)
מי פגע במשרדי קרן המטבע הבינל"א ? | צילום: רויטרס

מעטפת נפץ שנשלחה לקרן המטבע הבינלאומית בפריז התפוצצה היום (חמישי) וגרמה לפציעתו של אדם אחד באורח קל. על פי הדיווחים בתקשורת הצרפתית, ברגע שהפצוע פתח את המעטפה, אירע הפיצוץ. כוחות משטרה הוזעקו למשרדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באירוע אחר שהתרחש בצרפת זמן לא רב אחר כך נפצעו שלושה בני אדם מירי בתיכון בדרום המדינה, בהם המנהל ושני תלמידים, וחמישה נוספים לקו בחרדה. בתחילה עלה חשש כי מדובר באירוע טרור, אך המשטרה חזרה בה לאחר שנעצר נער כבן 17 החשוד בירי. האירוע התרחש בעיירה גראס בריביירה הצרפתית.

פיצוץ מעטפת הנפץ במשרדי קרן המטבע מגיע יממה אחרי שחבילת נפץ נמצאה בלשכתו של שר האוצר הגרמני, וולפגאנג שובלה. המשטרה בברלין היא זו שדיווחה שהחבילה הכילה תערובת של חומר נפץ שהייתה יכולה להתפוצץ ולגרום למספר נפגעים אם הייתה נפתחת ללא זהירות.

החוקרים בגרמניה טענו שחומר הנפץ דומה לזה שבו עושים שימוש בתעשיית הזיקוקים. על כתובת השולח של החבילה הוטבע הדואר היווני, שם השולח היה אחד מחברי הפרלמנט היוונים - כמובן - כתובת שגויה ושקרית, אבל הרשויות בגרמניה וביוון חוקרות מי אחראי לחבילה הזו ואיך היא הצליחה לנוע ברחבי אירופה מבלי שמישהו ראה אותה עוד לפני שהגיעה למשרד האוצר.