אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בסיומה של מסיבת השנה החדשה בבית ספר פרטי יוקרתי במקסיקו בשנת 2015, נאנסה תלמידה בת 17 שהייתה בדרכה לביתה. אך השופט בבית המשפט במקסיקו החליט לזכות את אחד מתוקפיה. והסיבה? "הוא לא נהנה מהמעשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דייגו קרוז, בן 21, היה אחד מארבעת התוקפים, כולם תלמידים בני עשירים מאותו בית ספר בעיר וראקרוס, שהואשמו בחטיפה ובתקיפה מינית של התלמידה. אך השופט אנואר גונזלס קבע בהחלטתו כי למרות שקרוז נגע בחזה של הנערה ובאיבר מינה, הוא עשה זאת "ללא כוונה להנות", ולכן אינו אשם.

השופט אף הגדיל לקבוע כי למרות שהנערה הוכנסה בכוח לתוך מכוניתו של אחד התוקפים, היא לא הייתה חסרת אונים בשום שלב. הפסיקה הזו עוררה את זעמם של פעילי זכויות אדם במדינה, וחיזקה את התחושה כי בעלי האמצעים במדינה הם מעל החוק.

"האם זה מגיע לי?"

"הוא נגע בה באופן מיני בניגוד לרצונה, אך בגלל שלא נהנה זו לא הייתה תקיפה?", תהתה אסטפניה ולה ברבה, פעילת זכויות נשים במקסיקו. "אין מחלוקת על העובדות, זו לא איזו אישה משוגעת, זה שופט שאומר באופן חד משמעי שאם נגעו באישה ללא רצונה, זו לא בהכרח תקיפה".

אחרי התקיפה שעברה, כתבה הנערה פוסט בפייסבוק, בו הצהירה כי "אין לי על מה להתחרט. הלכתי למסיבות, שתיתי, לבשתי חצאיות קצרות כמו בנות רבות בגילי. האם על כך מגיע לי מה שקרה לי?".