יאהו. ארכיון (צילום: רויטרס)
יאהו. ארכיון | צילום: רויטרס

משרד המשפטים האמריקני הודיע הערב (רביעי) כי יגיש כתבי אישום נגד ארבעה בני אדם, בהם שני מרגלים רוסים שעל-פי החשד פרצו לחשבונות המשתמשים ב"יאהו" ב-2014. בעבר טענו ב"יאהו" כי האקרים "בחסות המדינה" עומדים עמדו מאחורי המעשה, שהשפיע על 500 מיליון חשבונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

סגנית התובע הכללי האמריקני מארי מקקורד אמרה בתדרוך לעיתונאים בוושינגטון כי "בין מטרות הפורצים למערכת 'יאהו' היו דיפלומטים, אנשי ביטחון ובכירים בצבא האמריקני. בפריצה נגנבו נתונים רבים כולל שמות, כתובות דואר אלקטרוני, מספרי טלפון, תאריכי לידה וסיסמאות מוצפנות, אבל על פי יאהו- לא נגנבו נתוני כרטיסי אשראי של המשתמשים".

רשת BBC מדווחת שחברים בארגון FSB, רשת הביון הרוסית, קשרו קשר עם האקרים. בתדרוך הועברה גם ביקורת על חברת "יאהו" בעצמה שלא עדכנה את המשתמשים בשירותיה על הפריצה לחשבונותיהם. רק בשנה שעברה החברה קראה למשתמשים לשנות את הסיסמאות לחשבונותיהם.

בחודש ספטמבר האחרון, לאחר גל שמועות שהחלו כחודשיים לפני כן הודתה ענקית הטכנולוגיה האמריקנית "יאהו" כי בסוף שנת 2014 נפרצו שרתי החברה במתקפת סייבר ונגנבו פרטיהם של לא פחות מ-500 מיליון חשבונות.

ההודעה של יאהו הגיעה כחודשיים לאחר שהחלו שמועות לפריצה באתר. האקר מוכר החל להפיץ שמועות לפיהן פרץ לשרתי החברה וגנב מידע של כ-200 מיליון משתמשים. יאהו הודיעה בתחילה כי הם מכירים את השמועה והם בודקים את אמתותה.

כחודשיים לאחר מכן, הסתבר שהמצב קשה מכפי שקיוו במטה החברה בסן פרנסיסקו. "המידע שנכנס יכול לכלול שמות, כתובות מיילים, מספרי טלפון, תאריכי לידה, סיסמאות ואף שאלות ביטחון שהגולשים בוחרים כאמצעי הגנה", כתבו אז יאהו בהודעה רשמית שהאיצה בלקוחותיהם לעדכן את הגדרות האבטחה שלהם.