מועמד המרכז הצרפתי, עמנואל מקרון, זוכה לאהדה רבה בסקרים. אבל עם התהילה, מגיעות גם ההשלכות: הערב (רביעי) הושלכה לעבר מקרון ביצה, שהתנפצה על ראשו. האירוע התרחש במהלך ביקורו של מקרון ביריד חקלאות בפריז, עצירה ידועה בכל קמפיין נשיאותי בצרפת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מקרון עצמו הגיב לעניין בביטול: "אנחנו מציעים פתרונות, ויכולים לדבר על זה. חלק לא יסכימו, חלק אולי אפילו ישליכו ביצים - זה חלק מהפוליטיקה הצרפתית. זה תמיד היה חלק ממנה". עם זאת, המועמד הוסיף כי הוא לא תומך באקט השלכת הביצה, שכן "הוא לא מקדם את הדיאלוג הפוליטי".

תקיפת מקרון הצליחה להסיט לזמן קצר את הדיון הפוליטי בצרפת מפרנסואה פילון, מועמד הימין לנשיאות, שהולך ומסתבך: הוא נאלץ להצהיר כי הוא אינו פורש מהמרוץ, חרף העובדה כי נפתחה חקירה בעניינו, בחשד שהעניק לילדיו ולאשתו עבודות. חבר קרוב של פילון הודיע על פרישה מהקמפיין בעקבות החשדות.

ברונו לה מייר, מי שהובס על ידי פילון בפריימריז, הודיע כי אין ביכולתו לתמוך בחברו למפלגה לאור החשדות והעובדה כי פילון חזר בו מההצהרה כי יפרוש מהמרוץ אם יוגש נגדו כתב אישום. פילון טרם הואשם בעבירה כלשהי, אולם זומן לחקירה שתיערך ב-15 במרץ. "אני מאמין בשמירת הבטחות - זה חיוני לאמינות הפוליטיקה", הסביר לה מייר.