עבדאללה רידא ריפאעי אלחמאחמי (צילום: עליאום אסבה)
עבדאללה רידא ריפאעי אלחמאחמי | צילום: עליאום אסבה

שעות לאחר שפריז חזרה להתמודד עם הטרור ברחובותיה ובאתריה המפורסמים, פרסם אתר החדשות המצרי "אליום א-סאבע" את תמונתו של החשוד בתקיפת החייל הצרפתי במוזיאון הלובר אמש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הדיווח באתר, עבדאללה רידא ריפאעי אלחמאחמי, בן 29 ממחוז א-דקהלייה שמצפון לקהיר הוא החשוד שהגיע למוזיאון חמוש במצ'טה ונורה לאחר שתקף חייל במקום. אלחמאחמי הגיע לצרפת בחודש שעבר.

זמן קצר לפני שהגיע לזירת הפיגוע צייץ המחבל בעמוד הטוויטר שלו: "מדוע אתם חוששים מקיומה של מדינת האסלאם? מפני שמדינת האסלאם מגינה על מקורותיה, על אדמתה ועל כבוד המוסלמים". אין בדברים אלו נטילת אחריות בשם דאע"ש אך הם מרמזים כי המחבל הזדהה עם הארגון.

ציוץ נוסף עסק במוסלמים שנלחמים מסביב לעולם. "בשם אללה הרחמן והרחום - אלוהים - יש לנו אחים לוחמים בסוריה ובכל רחבי העולם".

הפיגוע אירע אמש (שישי) כאשר המחבל ניסה להיכנס למוזיאון כשהוא חמוש במצ'טה תוך שהוא צועק: "אללה אכבר". חייל צרפתי שהוצב בכניסה למוזיאון פתח לעברו באש ופצע את המחבל, שנעצר והועבר לקבלת טיפול. ראש הממשלה הצרפתי ברנאר קזנב אמר: "זה נראה כמו מתקפת טרור".

מאוחר יותר שיבח הנשיא הולנד את פעולתם של החיילים שהוצבו במקום וסיכלו את הפיגוע סמוך למוזיאון המפורסם. "פעולתם של החיילים ללא ספק מנעה מתקפה שטבעה הטרוריסטי ברור", הבהיר.