שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב (צילום: רויטרס, חדשות)
לברוב | צילום: רויטרס, חדשות

אמירות פוליטיקאים מערביים מראות שהמלחמה הקרה טרם הסתיימה - כך אמר היום (שבת) שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב בוועידת מינכן לביטחון. לדברי לברוב, "אומרים שכל המלחמות מתחילות בראשיהם של אנשים - ולפי ההיגיון הזה, שם הן גם אמורות להסתיים. אולם זה טרם המצב עם המלחמה הקרה, כפי שעולה מנאומיהם של פוליטיקאים מערביים באירופה ובארצות הברית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי שר החוץ, ארצו מעוניינת במערכת יחסים עם ארצות הברית המבוססת על "פרגמטיות, כבוד הדדי והבנה של האחריות המיוחדת שלנו ליציבות העולמית". הוא הוסיף כי הוא תומך בחידוש השיתוף הפעולה הצבאית עם ברית נאט"ו. "אין טעם לפגישות בין דיפלומטים ללא שיתוף פעולה כזה", הסביר. "ובכל זאת, מזכיר הארגון לא יכול היה לומר אתמול שהוא מוכן לכך. זה עצוב". עוד האשים כי "התרחבות נאט"ו ב-30 השנים האחרונות היא שהביאה את המתיחות באירופה לשיא חסר תקדים".

עוד הכחיש השר את רצונה של ארצו לערער את הסדר העולמי הקיים: "אנו מתנגדים בחריפות לאלו שטונים את רוסיה והמרכזים העולמיים החדשים בניסיון לערער את מה שמכונה 'הסדר העולמי הליברלי'", אמר. לדבריו, המשברים העולמיים אינם קשורים לארצו.

עוד הכחיש לברוב מעורבות כלשהי של ארצו במערכת הבחירות האמריקנית. לדבריו, לא ראה שום עובדות הקושרות את רוסיה למתקפת סייבר שנועדה להשפיע על בחירות באף מדינה - ובכלל זה גם ארצות הברית. "אנחנו לא רוצים שאזרחינו יהיו מעורבים בפשעי סייבר", הבהיר.