קים ג'ונג נאם - אחיו למחצה של מנהיג קוריאה הצפונית (צילום: רויטרס)
נהרג במלזיה? קים ג'ונג-נאם | צילום: רויטרס

פרטים חדשים על חיסול אחיו למחצה של מנהיג צפון קוריאה: על פי דיווחים בכלי תקשורת שונים, קים ג'ונג נאם נרצח היום (שלישי) על ידי שתי סוכנות ביון של צפון קוריאה, שדקרו אותו עם מחטים מורעלות, מחוץ לנמל התעופה הבינלאומי של מלזיה. הוא מת בדרכו לבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים, מהזירה נמלטו במונית שתי נשים שחשודות כסוכנות מודיעין של צפון קוריאה, ועדיין לא אותרו על ידי הרשויות. על פי סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית יונהאפ, סוכנים של צפון קוריאה ניצלו פרצת אבטחה בין מאבטחיו של ג'ונג נאם למשטרה המלזית בנמל התעופה כדי לבצע את ההתנקשות.

"עד כה אין עדיין חשודים במעשה", אמרו במשטרה המלזית. "אך פתחנו בחקירה ומספר כיוונים נחקרים כעת. המנוח דיווח לפני מותו כי הוא הרגיש שמישהו אוחז בפניו מאחור, והוא חש סחרחורת, לכן ביקש עזרה".

קיבל את הצעתו של הנשיא, קים ג'ונג און (צילום: רויטרס, חדשות)
קים ג'ונג-און, שליט צפון קוריאה | צילום: רויטרס, חדשות

קים ג'ונג נאם, בנו הבכור של המנהיג המנוח קים ג'ונג איל, נחשב בעבר כיורשו אך לאחר שנתפס מנסה להיכנס ליפן עם דרכון מזויף, סר חינו בעיני אביו. דודו של ג'ונג נאם הוצא להורג בשנת 2013, ודמויות מקורבות לו טוהרו על ידי השלטון.

האח למחצה נהג לבלות חלק ניכר מזמנו מחוץ לצפון קוריאה, ובעבר התבטא נגד שליטתה של שושלתו במדינה המבודדת. המשטרה המלזית, שאישרה את מותו של ג'ונג נאם, ציינה גם כי סיבת מותו טרם התבררה.