מעט משריד המטוס שכן נמצאו (צילום: CNN)
מעט משריד המטוס שכן נמצאו | צילום: CNN

החיפושים התת-ימיים של שרידי טיסת MH370 המלזית הופסקו באופן רשמי, לאחר כמעט שלוש שנים - כך הודיעו היום (שלישי) הרשויות בסין, אוסטרליה ומלזיה. שלוש המדינות הובילו בשנים האחרונות את החיפושים אחרי שרידי המטוס, שנעלמה מעל האוקיינוס ההודי במרץ 2014 כשעליה 239 נוסעים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חרף כל המאמצים, שנעשו עם הטכנולוגיה המובילה ביותר, כל החידושים המדעיים ובעלי המקצוע המובילים בתחומם, לצערנו החיפושים לא הובילו לאיתור כלי הטיס", נכתב בהודעה המשותפת. "ההחלטה להפסיק את החיפושים לא נעשתה בקלות".

סטיב וואנג, שאמו הייתה על סיפון המטוס, אמר לרשת CNN כי הוא מאוכזב שהחיפושים הסתיימו ללא תשובות. "הם אמרו שהם די בטוחים שהם מחפשים במקום הנכון, אבל נראה שהם טעו", אמר "אני חושב שזו האחריות שלהם - לא רק עבור 239 הנוסעים על המטוס או קרובי משפחותיהם, אלא כי הם צריכים לענות לעולם כולו על השאלה מה קרה לטיסה הזו".

בשנים האחרונות הושקעו מיליוני דולרים במאמצי החיפושים, שלא נשאו פרי. ביולי האחרון הסכמו סין, אוסטרליה ומלזיה כי אם המטוס לא יימצא בשטח אותו הגדירו כסביר ביותר להתרסקותו - שטח נרחב בן 120 אלף קילומטרים רבועים - ישהו את החיפושים. "זו לא הייתה החלטה פשוטה, אולם ללא מידע חדש ואמין אי אפשר להמשיך בחיפושים", הסביר אז שר התחבורה האוסטרלי דארן צ'סטר.