מחר (שישי) יושבע דונלד ג'ון טראמפ בן ה-70 לנשיא ה-45 של ארצות הברית. המועמד יוצא הדופן יחל באופן רשמי את כהונתו בתום הטקס ההיסטורי שיתקיים בוושינגטון. "המדינה מתגבשת ומתאחדת מאחורי טראמפ ומי שיהיה סגנו מייק פנס", אמר בריאיון מיוחד לחדשות 2 יועצו של טראמפ בוריס אפשטייין, המשמש גם כדובר ועדת ההשבעה הנשיאותי. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היועץ אפשטיין לא מוטרד משלל האירועים שעלולים להעיב על השמחה שבטקס ההשבעה, בהם הפגנות שתוכננו נגד טראמפ. "זאת זכותם של המפגינים כאזרחי ארה"ב", אמר. "במדינה שלנו נהוג התיקון הראשון לחוקה. כל עוד הם עושים זאת באופן חוקי ובמסגרת הכללים, זאת הזכות שלהם. אבל אנחנו בוחרים להתמקד באמריקנים שנרגשים כל כך בכמות האדירה של התמיכה שאנחנו מקבלים בענווה רבה, ואנחנו נרגשים כל כך לטוות יחד את ההיסטוריה של המדינה הזאת עם העתיד ברגע ההשבעה המדהים הזה".

"לא לשכור את שירותיו של כהן" (צילום: רויטרס, חדשות)
"ירשום הצלחות". טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

הוא אף הדף את הטענות כי טראמפ זוכה לאחוזי שביעות רצון נמוכים במיוחד, הנמוכים ביותר בארבעים השנים האחרונות. "הנתונים שלנו מלמדים על מספרים הקרובים ל-50%, וזה ימשיך לעלות בזכות ההצלחות שהנשיא הזה ירשום", הסביר. הוא נתן כדוגמה את תהליך העברת השלטון, שלדבריו התבצע באופן מוצלח ביותר.

באשר ליחסו של הנשיא הנבחר לישראל, היועץ אפשטיין טען כי טראמפ יוסיף לשפר ולשקם את היחסים בין שתי המדינות. "היחסים יהיו חזקים, והם יהיו בטוחים וחזקים מכפי שהיו בשנים האחרונות", אמר. כשנשאל באשר לעמדת הנשיא הנבחר בנוגע להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים על רקע דבריו של שר ההגנה המיועד מאטיס, בחר אפשטיין שלא להתייחס לדברים וציין כי "הנשיא הבהיר את עמדתו בנושא".