תקרית דיפלומטית במשחק טניס: במהלך משחק בין נבחרות הנשים של גרמניה וארצות הברית, הושר בטעות המנונה של גרמניה הנאצית - "גרמניה מעל הכל". איגוד הטניס האמריקני התנצל בעקבות זעמה של המשלחת הגרמנית: כך זה נראה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע התרחש בטקס לפני משחק בגביע הפדרציה שנערך בהוואי, בין אליסון ריסקה מארצות הברית לבין אנדראה פטקוביץ' הגרמניה - שהפסידה בשתי מערכות לאחר המשחק. זהותו של הזמר לא פורסמה עד כה.

"הטעות לא תתרחש שוב", צייץ איגוד הטניס האמריקני לאחר התקרית - במהלכה הושמע ההמנון של גרמניה הנאצית, שנאסר להשמעה מאז תום מלחמת העולם השנייה. לפי הדיווחים בתקשורת הגרמנית, השחקניות הגרמניות החלו לשיר את מילות ההמנון "הנכון" בניסיון לקטוע את האירוע המביך.

פטקוביץ' הייתה נסערת במיוחד: "זו התגלמות הבורות, מעולם לא הרגשתי חוסר כבוד ברמה כזו", אמרה. "אני משחקת בגביע הפדרציה כבר 13 שנים וזה הדבר הגרוע ביותר שאי פעם קרה לי". השחקנית אף שקלה לרדת מהמגרש במחאה על הרגע המביך: "זו 2017 - דבר כזה לא צריך לקרות בארצות הברית". גם מאמנת הנבחרת הגרמנית  כינתה את המקרה "סקנדל" והוסיפה: "אין לזה תירוץ, זה אמור להיות רגע קדוש".

"האיגוד מוסר את התנצלותו הכנה לנבחרת הגרמנית על ביצוע ההמנון הלא-מעודכן", מסר האיגוד האמריקני. "לא התכוונו להביע חוסר כבוד: הטעות לא תתרחש שוב, וההמנון הנכון יבוצע מעתה והלאה".