אירן וישראל: ארבעה עשורים של איבה ואיומים... (צילום: סוכנות הידיעות האירנית)
"ישראל מסכנת את העולם", אירן | צילום: סוכנות הידיעות האירנית

אחרי פגישת נתניהו-טראמפ, אירן מחריפה את הטון: משרד החוץ האירני טען היום (חמישי) כי ישראל - ולא טהרן - היא "האיום הגדול ביותר לביטחון העולמי". משרד החוץ אמר כי "המשטר הציוני מסכן את האזור ואת השלום בעולם, על ידי שליטה בארסנל ראשי נפץ גרעיניים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בטהרן הבהירו כי הם דוחים את דברי הנשיא טראמפ במסיבת העיתונים עם נתניהו, לפיהם השאיפה של אירן לגרעין היא "אתגר ביטחוני עצום". בהראם קאסאמי, דובר משרד החוץ האירני, צוטט בסוכנות הידיעות האירנית TASNIM בביקורת חריפה על השקפת העולם שהציג טראמפ.

"זה אירוני שהאשמות חסרות בסיס כאלה מועלות על ידי המשטר הציוני שלא מחוייב לחוק הבינלאומי", הוסיף קאסאמי והדגיש כי הביקורת של טראמפ ונתניהו מנותקות מהמציאות. "ההאשמות המופנות כלפי אירן עומדות בסתירה לדוחות הוועדה לאנרגיה אטומית שאישרה את אופיין הלא אלים של פעולות הגרעין האירניות.

ישראלים לא יוזמנו לוועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו וטראמפ, אמש | צילום: רויטרס, חדשות

הפגישה בין הנשיא האמריקני טראמפ לראש הממשלה נתניהו אמש עסקה בין היתר גם בנושא הסכם הגרעין של המעצמות ואירן: הנשיא טראמפ אמר כי איום השאיפות הגרעיניות של אירן מהוות את אחד מהאיומים הביטחוניים הגדולים ביותר העומדים מול ישראל.

טראמפ הוסיף כי עסקת הגרעין היא אחת מהעסקאות הגרועות ביותר שראה. "הממשל שלי כבר הטיל סנקציות חדשות על אירן, ואמשיך לפעול כדי שאירן לא תוכל לעולם לפתח נשק גרעיני", טען הנשיא טראמפ. "הסיוע לישראל כיום נמצא בשיא, כדי לוודא שהיא תוכל להגן על עצמה מפני איומים, שלמרבה הצער הם רבים".