יתחרט על ההצבעה באו"ם? אובמה (צילום: אימג'בנק-gettyimages)
יתחרט על ההצבעה באו"ם? אובמה | צילום: אימג'בנק-gettyimages

אחרי החלטתו שלא להטיל וטו במועצת הביטחון של האו"ם, צפוי הנשיא אובמה לשלם מחיר על יריבותו עם רה"מ נתניהו - מכיוון לא צפוי. לאחר שיסיים את תפקידו, מתכנן אובמה להצטרף למועדון גולף אקסקלוסיבי, אך חברי המועדון, שרובם יהודים, עלולים להתנגד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי דיווחים, מתקיימים בימים אלו ויכוחים בין חברי הקאנטרי קלאב "וודמונט" שבמרילנד, האם לקבל את אובמה לאחר שישוב להיות אזרח מן השורה. רבים מחברי המועדון טוענים כי לאובמה מגיע להיות מנודה משום שלא מנע את ההצעה האנטי-ישראלית, לדבריהם.

"לאור ההצבעה ונאומו של מזכיר המדינה קרי, יש התנגדות גדולה לקבלו למועדון, וחלק גדול מהחברים מתנגד להציע לאובמה את החברות", אמר מקור בקאנטרי קלאב. "במקור, הייתה כוונה להעניק לו חברות במועדון ללא תשלום ולכופף את החוקים", אמר המקור. "אבל כעת, לאחר החלטת האו"ם, הם פחות נוטים לעשות זאת".

למרות שבמועדון היוקרתי גם דמוקרטים רבים שתמכו באובמה בבחירות, ייתכן שכעת יתנגדו להצטרפותו. "יכעיס אותי מאוד לדעת ששילמתי 80 אלף דולרים, רק כדי להסתכל בכל יום על האדם הזה שעשה יותר נזק לישראל מכל נשיא אחר בהיסטוריה האמריקנית", אמר חבר נוסף בקאנטרי.

מועדון ה"וודמונט" הוקם ב-1913 על ידי הקהילה היהודית, לאחר שעל חבריה נאסר להיכנס למועדונים אחרים. הנשיא אובמה שיחק שם לראשונה ב-2015 וכשהופצה לראשונה השמועה כי בכוונתו להצטרף למועדון, נשיא המועדון דווקא ברך על הרעיון ואמר כי יהיה זה כבוד לקבל את הנשיא.