סשנס. "יש לי אמון מלא בו" (צילום: רויטרס)
מסתבך. סשנס | צילום: רויטרס

התובע הכללי של הנשיא טראמפ, ג'ף סשנס, נפגש בחשאי פעמיים עם שגריר רוסיה במהלך קמפיין הבחירות הנשיאותי, כך מדווח עיתון ה"וושינגטון פוסט". על פי הדיווח, הפגישות נעשו כשסשנס היה עדיין סנטור, אך עוררה סערה גדולה בבית הנבחרים, שם אף עלו דרישות להביא לפיטוריו של התובע הכללי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל דיווח עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" כי ארה"ב פתחה בחקירת קשרים אסורים בין בכירים רוסיים לבין סשנס, אך כי סשנס לא ידע שמעשיו במהלך הקמפיין נמצאים תחת בדיקה. סשנס עצמו הגיב להאשמות בתקשורת האמריקנית ואמר כי "מעולם לא נפגשתי עם שום בכיר רוסי לדון בענייני הקמפיין. איני יודע על מה מדברות ההאשמות הללו, מדובר בשקר".

הידווחים על מפגשיו החשאיים של התובע הכללי עלו לראשונה במהלך הדיון באישור תפקידו. סשנס נשאל על הטענות ש"מישהו מהמחנה של טראמפ ניהל קשרים עם הממשל הרוסי" וענה כי "איני מכיר מעשים שכאלו. לא ניהלתי קשרים עם הרוסים ואיני יכול להגיב עוד בנושא", אמר.

יטיל וטו. טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
"מתקפה דמוקרטית נגד הנשיא טראמפ" | צילום: רויטרס, חדשותבבית הלבן הגיבו גם כן להאשמות נגד התובע הכללי. "מדובר במתקפה האחרונה נגד ממשל טראמפ על ידי פרטיזנים דמוקרטים. אין זה מפתיע שהסנטורים הדמוקרטים דוחפים את הנושא מיד לאחר הפניה המוצלחת של הנשיא לאומה".

"שיקר תחת שבועה"

מנהיגת הדמוקרטים ננסי פלוסי קראה הבוקר לסשנס להתפטר מתפקידו לאחר שלטענתה שיקר בתצהיר שמסר. "כעת, לאחר ששיקר למרות שהיה תחת שבועה על ההתקשרות שלו עם הרוסים, על התובע הכללי להתפטר", אמרה פלוסי.  

לפני פחות משלושה שבועות התפטר היועץ לביטחון לאומי של הנשיא טראמפ מייקל פלין, לאחר שהוזהר על ידי משרד המשפטים האמריקני לגבי שיחות שקיים עם השגריר הרוסי בדצמבר האחרון, ובכירים במשרד הזהירו את הנשיא כי פלין אף עלול להיות חשוף לסחיטה מצד רוסיה בשל ניסיונותיו להסתיר את המעשה.

לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל (צילום: רויטרס, חדשות)
התפטר בשל קשרים עם בכירים רוסים. פלין | צילום: רויטרס, חדשות

פלין הכחיש את קשריו עם השגריר הרוסי גם בפני הצוות שלו עצמו, וכשנחשף כי אכן שוחח עמו לגבי הסנקציות שהוטלו על רוסיה - דבר האסור על פי חוק, שכן בעת קיום השיחות טרם כיהן בתפקיד ממשלתי רשמי - העמיד רבים בממשל בעמדה מביכה. בין האנשים שהגנו על פלין בעבר נמנה גם סגן הנשיא, מייק פנס, שאמר למקורבים כי היועץ הבכיר שיקר לו בנושא.