"כשאבחר, את תהיי בכלא" (צילום: רויטרס, חדשות)
תיאם את הפצת המידע? | צילום: רויטרס, חדשות

גורם רשמי בממשל ארה"ב דיווח הלילה (רביעי) לרשת CNN כי ה-FBI מחזיק במידע המעיד על קשרים בין מקורביו של טראמפ לגורמים רוסיים. על פי מידע המתגבש אותם מקורבים תיאמו עם הרוסים את חשיפת המידע שפגע בהילרי קלינטון במהלך קמפיין הבחירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אותו מקור טוען כי מידע זה הוא חלק מהדברים אליהם התייחס ראש ה-FBI ג'יימס קומי, שהטיל פצצה כשהכריז בפני הקונגרס כי מתנהלת חקירה אודות הקשר בין קמפיין טראמפ לרוסיה.

ב-FBI מנתחים בשלב זה את המידע שכולל מקורות אנושיים ותיעוד של שיחות טלפון. מהממצאים הראשוניים עולה חשד כי יתכן ונעשה תיאום בין הצדדים אך גורמים רשמיים מוסרים כי החקירה טרם הסתיימה.

ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ימס קומי, ראש הFBI | צילום: רויטרס, חדשות

בהצהרה שמסר קומי בפני הקונגרס, אמר כי ה-FBI חוקר אפשרות של קשר בין קמפיין טראמפ לרוסים, לאחר שהסוכנות: "אספה חומר שמספק בסיס סביר להאמין כי אמריקנים פעלו כסוכנים של ישות זרה".

דובר הבית הלבן שון ספייסר טען לאחר הצהרה זו כי ל-FBI אין כל ראיות שיגבו את ההאשמות. "חקירה בנושא והוכחות ממשוית הם שני דברים שונים", אמר.

בכיר במערכת אכיפת החוק בארה"ב אמר כי המידע מעלה את החשד שאנשים הקשורים לקמפיין של טראמפ נתנו אור ירוק לשחרור המידע אודות קלינטון, על פי תזמון שהתאים להם. לעומתו בכיר אחר אמר שהסקת מסקנות בשלב זה היא "ילדותית" משום שהראיות הן בעיקר נסיבתיות.