אירוע ירי עורר בהלה גדולה ביום שבת בנמל התעופה "אורלי" בפריז, לאחר שגבר שניסה לחטוף נשק מחיילת שהוצבה במקום נורה למוות. היום (שני) מפרסמת סוכנות הידיעות AP לראשונה את סרטון מצלמות האבטחה, שבו נראה המחבל מסתער מאחור על אשת הביטחון ומנסה לחטוף את נשקה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון נראה המחבל כשהוא צועד ובידיו שקיות. כשהוא מזהה את החיילת, הוא משליך את השקיות שבידיו על הקרקע, מתנפל עליה מאחור ולוקח אותה כבת ערובה. הנוסעים בנמל אינם נראים מבוהלים, וספק אם הבינו מה מתרחש. בשלב זה נורתה יריה אחת, והחלה ההמולה במקום. בסרטון נראה המחבל גורר את החיילת לאורך האולם, כשאנשי הביטחון ממהרים לכיוונו.

בהמשך ניתן לראות את אנשי הביטחון פותחים באש ולבסוף נורה הגבר, שהוגדר על ידי משטרת פריז כ"מוסלמי קיצוני שמוכר לרשויות", למוות בידי כוחות הביטחון המוצבים בנמל התעופה.

סרטון האבטחה מתקרית הירי בנמל התעופה אורלי בצרפת (צילום: איי פי)
תיעוד מהזירה | צילום: איי פי

בעקבות האירוע פונה נמל התעופה מיושביו וטיסות הופנו לנמלי תעופה אחרים בעיר. בתחילה עלה חשד לניסיון פיגוע טרור נגד ישראלים, אולם במשרד החוץ הבהירו כי עמדת הצ'ק-אין לארץ מרוחקת יחסית מאזור האירוע. בשטח נמל התעופה נערכו סריקות על מנת לוודא שאין חשודים נוספים או פצצות שהונחו במקום.

ממשרד החוץ נמסר כי לאחר בדיקה שנערכה מול קב"ט אל על במקום, האירוע היה באזור מזנוני האוכל, המרוחק יחסית מדלפקי הכרטוס. בבדיקה עלה כי החשוד חטף את הנשק מהחיילת ורץ לכיוון המסעדות, וכי בסמוך לסניף של מקדונלד'ס, הוא נורה ונהרג. עוד הבהירו כי אין לקשור כלל את האירוע בדרך כלשהי לטיסה שהייתה אמורה לצאת לארץ מהנמל בשעות הצהריים.

זירת האירוע בנמל התעופה אורלי (צילום: רויטרס)
זירת האירוע בנמל התעופה אורלי | צילום: רויטרס

במשטרת צרפת אישרו כי החשוד שחוסל הוא עבריין נמלט שהתנהל אחריו מצוד מהבוקר שהיה ידוע לרשויות, וכי לא נמצאו עליו חומרי נפץ. מצבא צרפת נמסר כי שלומה של החיילת בסדר.