ארכיון (צילום: רויטרס)
כוננות גבוהה בשוויץ | צילום: רויטרס

שני בני אדם נהרגו הלילה (שישי) ואדם נוסף נפצע קשה באירוע ירי בבית קפה בבאזל. כך מדווחת המשטרה המקומית. מדיווחים במקום עולה כי שני חמושים נכנסו למקום ופתחו באש על העוברים והשבים. אין נפגעים נוספים בתקרית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מחקירת המחלקה לחקירה פלילית של הפרקליטות התברר שככל הנראה שני גברים נכנסו לבית הקפה וירו מספר פעמים", אמרו במשרד התובע השוויצרי. הרשויות מדווחות כי שני החמושים הצליחו להימלט מהזירה. המשטרה המקומית פתחה בסריקות נרחבות אחר שניהם. הרקע לאירוע, כמו גם זהות היורים, טרם ידועה לרשויות בשוויץ ונבדק החשד שמדובר בפיגוע טרור.

זירת המתקפה בדיסלדורף (צילום: טוויטר)
זירת האירוע בדיסלדורף | צילום: טוויטר

החשד לטרור נבדק גם בגרמניה, לאחר שאמש נפצעו 5 בני אדם בסמוך לתחנה המרכזית בעיר דילסדורף לאחר שאלמוני תקף אותם באמצעות גרזן. כלי התקשורת במדינה מדווחים כי המשטרה המקומית עצרה שני חשודים במעשה וכי ישנו חשד לשני משתפי פעולה נוספים שנמלטו מהמקום. אחד מהעצורים הוא נתין יוגוסלביה לשעבר כבן 36, שנעצר במצב קשה לאחר שנפל מגשר בזמן מנוסתו מכוחות הביטחון. מהדיווחים עולה כי החשוד לוקה בנפשו וכי לא ניתן לחקור אותו בשל מצבו.

כל הפצועים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים באזור ולא נשקפת סכנה לחייהם. האפשרות שמדובר במתקפת טרור טרם נפסלה ועדיין נבחנת על ידי הרשויות בגרמניה. כוחות רבים נפרסו בסביבת התחנה וברחבי העיר בחיפוש אחר שני החשודים הנוספים שטרם נעצרו.