"יש ניצול לרעה של מערכת הוויזות" (צילום: רויטרס)
טראמפ חותם על צו ההגירה | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך בהשתלחות שלו כנגד מערכת המשפט סביב צו ההגירה שלו. לאחר שבית המשפט לערעורים החליט אתמול להותיר בהקפאה את הצו האוסר כניסת מוסלמים משבע מדינות, הוסיף טראמפ לתקוף היום (שבת) את מערכת המשפט והאשים: "היא מקולקלת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מערכת המשפט שלנו מקולקלת!", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר הפרטי שלו. "77% מהפליטים שהורשו להיכנס לארה"ב מאז צו ההגירה מגיעים משבע המדינות החשודות", ציטט טראמפ כתבה שפורסמה בעיתון ה"וושינגטון פוסט".

מוקדם יותר השבוע פתח טראמפ במתקפה החריפה על מערכת המשפט, סביב ההכרעה בצו ההגירה שלו. "נראה שמערכת המשפט כל כך פוליטית, כעת אנחנו בסכנה גדולה", אמר הנשיא בזמן שבית המשפט לערעורים בסן פרנסיסקו דן בעתירה שהוגשה נגד הקפאת הצו. "אני חושב שזה יום עצוב", אמר טראמפ. "צפיתי אתמול בלילה בטלוויזיה בתדהמה ושמעתי דברים שלא יכולתי להאמין, דברים שלא היה להם קשר למה שכעת קראתי".

"מערכת המשפט שלנו מקולקלת". טראמפ (צילום: טוויטר)
"מערכת המשפט שלנו מקולקלת". טראמפ | צילום: טוויטר

במקום ערעור - צו הגירה חדש

לאחר שבית המשפט דחה לפנות בוקר את הערעור של משרד המשפטים, הודיע הנשיא טראמפ כי הוא שוקל לחתום על צו הגירה חדש ולא לערער לבית המשפט עליון ובכך לזנוח את הצו המקורי שנדחה פעמיים בתוך כשבועיים בבתי המשפט במדינה.

בשיחה עם עיתונאים על סיפון המטוס הנשיאותי "אייר פורס 1", חשף טראמפ כי הוא שוקל לנסח צו הגירה "חדש לגמרי", ובכך רמז שבניגוד לדבריו אתמול הוא לא יערער לבית המשפט העליון. עוד אמר כי אם אכן יוחלט על צו חדש הוא יוגש עד יום שלישי. "אנחנו ננצח בקרב אבל זה ייקח זמן", הסביר. "יכול להיות שנכתוב צו חדש, יש לנו אפשרויות".

עם זאת, טראמפ לא היה מוכן להתחייב לדברים ואמר בהסתייגות כי טרם הוחלט באופן סופי כיצד להגיב באופן משפטי. בתוך כך בכיר בבית הלבן חיזק את דבריו של טראמפ ומסר כי בוושינגטון אכן החליטו ככל הנראה לזנוח את הערעור לבית המשפט העליון.