המחבל שביצע את הפיגוע (צילום: CNN)
המחבל שביצע את הפיגוע | צילום: CNN

כלי תקשורת בטורקיה דיווחו אמש (שני) כי כוחות הביטחון עצרו את המחבל שביצע את פיגוע הירי במועדון הלילה באיסטנבול. בפיגוע נרצחו 39 בני אדם, בהם אזרחית ישראלית. 40 בני אדם נוספים נפצעו ובהם גם ישראלית, שנפגעה בינוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המחבל נתפס על ידי המשטרה המקומית ברובע אסניורט בעיר. סגן ראש ממשלת טורקיה נומן קורטולמוס בירך את המשטרה על תפיסת המחבל. "מלחמתנו בטרור והכוחות העומדים מאחוריו תימשך עד הסוף", הבטיח.

המועדון בו התרחש הפיגוע, "ריינה", הוא אחד המפורסמים והפופולריים בעיר, ונמצא בסמוך למיצר הבוספרוס. על פי הדיווחים, בשעת הירי שהו בו כ-500-600 בני אדם. חלקם קפצו בעקבות האירוע לתוך המים כדי לנסות ולהציל את עצמם. לדברי מושל איסטנבול וואסיפ סאהין, התוקף "השתמש בנשק ארוך טווח כדי לתקוף בפראות ובברוטליות" את המבלים. לפי הדיווחים, המחבל החמוש, שהיה מחופש לסנטה קלאוס, הגיע למועדון, ירה בשוטר שעמד בכניסה, הצליח לחדור פנימה וטבח במבלים.

זירת האירוע באיסטנבול (צילום: רויטרס)
זירת האירוע באיסטנבול | צילום: רויטרס

בעקבות הפיגוע כוחות משטרה רבים הגיעו לזירת האירוע כמו גם צוותי רפואה ואמבולנסים שהעניקו טיפול ראשוני לפצועים ופינו אותם לבתי החולים. כוחות מיוחדים של משטרת טורקיה מלווים במומחי חבלה סורקים את הזירה מחשש למטענים שהונחו במקום.

ארכיון (צילום: רויטרס)
39 בני אדם נהרגו בפיגוע | צילום: רויטרס

בפיגוע נרצחה גם הישראלית בת ה-18 ליאן נסאר, וחברתה נפצעה באורח בינוני. השתיים בילו במועדון יחד עם שתי חברות ישראליות נוספות, שאחת מהן הוגדרה בתחילה כנעדרת.