השער הקרוב של מגזין פלייבוי (צילום: Sky News)
השער הקרוב של מגזין פלייבוי | צילום: Sky News

המגזין פלייבוי הכריז היום (שלישי) על כוונתו להחזיר עירום לדפי הירחון - שנה בלבד אחרי ההודעה על הוצאתן של תמונותיהן של נשים ללא בגדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במרס האחרון החליטו מנהלי המגזין המוכר, ששבר את הטאבו על עירום עוד בשנות החמישים באמצעות תמונות פרובוקטיביות, לשנות את אופיו ולהסיר את המאפיין המוהבק. המנהלים קיוו שהקוראים יגיעו למגזין ולגרסה המקוונת שלו בגלל המאמרים - ולא בגלל הדוגמניות העירומות.

כעת ההנהלה משנה את דעתה, והכריזה כי במהדורה המודפסת של מרץ-אפריל 2017 העירום ישוב לירחון. את ההודעה על החזרה למקורות הם פרסמו תחת התגית #NakedIsNormal. קופר הפנר, בנו של המייסד יו אמר על המהלך כי "הוצאת העירום מפלייבוי הייתה טעות מוחלטת". הפנר הבן הוסיף כי "העירום מעולם לא היה בעיה, מפני שאין בעיה בעירום. היום אנחנו לוקחים בחזרה את הזהות שלנו ומכריזים מחדש מי אנחנו".

קופר הפנר בן ה-25 שמשמש כיום כמנהל קריאייטיב במגזין הוסיף: "זה ברור שכאשר אבא שלי הוציא את פלייבוי כדי לקדם שיח בריא בנושא סקס ועודד דיאלוג בנושאים חברתיים, פילוסופיים ודעות דתיות אבל רבים לא פרשו נכון את המסר הזה או שהם פשוט פספסו אותו - הם התרכזו רק בעירום ולא בשיח סביבו".

ההודעה על החזרת תמונות העירום מגיעה חודשים ספורים לאחר שמנהל המגזין סקוט פלנדרס הכריז על פרישתו מהתפקיד בעקבות סכסוך מתוקשר עם הפנר סביב נושא העירום. בשנה שעברה העימות בין השניים הפך לגלוי ונחשפו תמלילים משיחות קשות שהשניים ניהלו בישיבות צוות של המגזין.

בעקבות הסכסוך, הפנר הצעיר הודיע שהוא אינו מתכוון להשתתף בישיבות של הצוות והכריז שהוא לא מסכים לדרך החדשה שאליה פלנדרס לוקח את פלייבוי. אחרי פחות משנה לא מאוד מוצלחת לפלייבוי - הבן שב והחזיר את התמונות שאפיינו את המגזין.