מקי , אמילי והסכין והרנטגן (צילום: SKY NEWS)
מקי , אמילי והסכין והרנטגן | צילום: SKY NEWS

הגורה מקי היא אולי לא הכלבלבה הכי חכמה בעולם, אבל אין ספק שהיא ברת מזל: היא הצליחה לשרוד לאחר שבלעה סכין באורך 20 סנטימטרים. למרבה המזל, היא בלעה תחילה את ידית הסכין ולא את הלהב, אחרת ספק אם הייתה עדיין בחיים כיום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבהלה התחילה כאשר איירין פייזלי, הבעלים של מקי מגלזגו שבסקוטלנד, הבחינה שגורת הסטאפורדשייר בול טרייר - בת 12 שבועות בלבד - השמיעה קול חריקה ואז החלה להחנק. "חשבתי שהיא בלעה צעצוע ואז ניסתה להקיא, אבל לא היה שום סימן לצעצוע והיא התחילה להיחנק", סיפרה פייזלי בת ה-46. לדבריה, היא שהייתה "מבועתת", ועד שהגיעו לווטרינרית דם החל לזלוג מאפה של הגורה. "עדיין היינו מושפעים קשות ממותו של הכלב הקודם שלנו, והמחשבה לאבד את מקי הייתה הרסנית".

כאשר הווטרינר הסביר לה מה קרה, פייזלי היא לא האמינה למשמע אזניה: ידית הסכין עברה בתוך בטנה של מקי והגיעה למעיים, בזמן שקצה הסכין היה עדיין בבית הבליעה שלה. הווטרינרית ביצעה ניתוח חירום במטרה להסיר את הסכין, והניתוח עבר בהצלחה. עכשיו מקי נמצאת בהתאוששות.

מקי - מתאוששת (צילום: SKY NEWS)
מקי - מתאוששת | צילום: SKY NEWS

"אין לי מושג מאיפה היא הצליחה לשלוף אותו, אולי מתוך המדיח, אבל אף אחד לא ראה מה קרה", משחזרת פייזלי. בזמן שמקי הייתה על שולחן הניתוחים - המשפחה הייתה בלחץ: "אף אחד מאיתנו לא יכל לישון באותו לילה. פחדנו שהיא אולי לא תשרוד". אולם למרבה המזל הניתוח התנהל כשורה, וכבר למחרת בבוקר מקי הועברה לבית חולים לחיות מחמד PDSA, בו היא המחלימה.

אמילי רונלד הווטרינרית אמרה כי "בבוקר שאחרי ניתוח, היא כבר קיפצה בכל המקום כאילו כלום לא קרה". מאז הניתוח מקי כבר הספיקה לעבור עוד מספר בדיקות אחרונות, והכל נראה תקין. "אנחנו שמחים שהיא מתאוששת ומחלימה", סיכמה פייזלי.