קלי. מחליפה רשת אחרי 12 שנים
קלי. מחליפה רשת אחרי 12 שנים | צילום: רויטרס

מגישת החדשות מייגן קלי עוזבת את רשת פוקס ניוז השמרנית לטובת רשת NBC, כך מדווח הערב (שלישי) בארצות הברית. קלי עבדה בפוקס במשך 12 שנים, וצפויה לשמש בתפקיד משולש ב-NBC: מגישת תכנית אקטואליה יומית, מגישת תכנית ערב חדשותית שבועית וכן נטילת חלק במשדרי חדשות מיוחדים ברשת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קלי נחשבת למגישה השנייה בכמות הצופים אותם משכה למסך - ממוקמת רק אחרי ביל אוריילי, גם הוא מפוקס - וזכתה לחשיפה מוגברת במהלך הקמפיין הנשיאותי האחרון, בו זכתה למתקפות תכופות מצד הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ. המגישה לא חששה למתוח עליו ביקורת חריפה, מהלך לא מובן מאליו ברשת החדשות השמרנית שבעליה בעבר הפך ליועץ בכיר לנשיא הנבחר.

החוזה של קלי צפוי להיות נדיב במיוחד, שכן ידוע כי בפוקס הציעו לה יותר מ-20 מיליון דולרים בשנה כדי לחדש את החוזה שלה אצלם. ב-NBC הבהירו בעבר כי לא יוכלו להשוות את ההצעה מבחינה כלכלית, דבר העשוי להסביר את המגוון העשיר של התפקידים שהוצעו למגישה ברשת. גם קלי עצמה הדגישה כי שכר בלבד הוא לא שייקבע את החלטתה, אלא דווקא מקום עבודה שיאפשר לה להרחיב את המנעד המקצועי שלה, וכן יותיר לה זמן לבלות עם שלושת ילדיה הצעירים.

קלי מראיינת את הנשיא הנבחר טראמפ
קלי מראיינת את הנשיא הנבחר טראמפ | צילום: Fox

לדברי מקורב לקלי, רשת NBC נבחרה בעקבות הגישה בה נקט ראש מחלקת החדשות שלה, אנדרו לאק: במקום להציע לה תפקיד ושכר, בפגישה בין השניים הוא בירר עמה מה שאיפותיה ומה התחומים בהם היא מעוניינת להתפתח - ואז קיים עמה פגישה נוספת, בה הציע לה חוזה התפור לרצונותיה. כך, למשל, תכנית בשעות היום תאפשר לה לבלות עם ילדיה בשעות הבוקר וכן לסעוד עמם ועם בעלה, הסופר דאגלס ברנט, את ארוחת הערב.

קלי הייתה אחת מהנשים שהאשימו את בעלי פוקס ניוז, רוג'ר איילס, בהטרדה מינית - האשמות שהובילו אותו להודיע את עזיבת הרשת, חרף הכחשותיו. קלי אמנם לא הייתה האישה היחידה לטעון כי הוטרדה בידי איילס, אולם מעמדה הבכיר ברשת ובולטותה התקשורתית נתן משקל משמעותי לדבריה. עם זאת, היא מצאה עצמה תחת ביקורת, גם מצד אוריילי שטען בתכניתו: "אם מישהו משלם לך משכורת, אתה מחויב להיות נאמן לו. אם את לא אוהבת את מה שקורה במקום העבודה שלך, תתלונני במשאבי אנוש או תעזבי".