גנרל מעוטר, מקמסטר
היועץ החדש לביטחון לאומי | צילום:

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע אמש (שני) כי החליט למנות את הרברט מקמאסטר לתפקיד היועץ לביטחון לאומי. מקמאסטר יחליף בתפקיד את מייקל פלין שנאלץ להתפטר בשבוע שעבר לאחר שנחשף כי קיים קשר עם בכירים רוסים בניגוד לנהלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרברט ריימונד מקמאסטר בן ה-55 היה שותף לפיתוח תורת הלחימה האמריקנית במאבק מול הטרור ובתפקידו האחרון שימש כסגן מפקד פיקוד ההדרכה והאימונים של הצבא האמריקני. למקמאסטר תואר דוקטור בהיסטוריה אמריקנית והוא אף כתב ספר על מלחמת וויאטנאם.

טראמפ הכריז על מינויו של מקמאסטר לאחר שנפגש עם מספר גנרלים בבית הנופש שלו במאר א-לאגו בפלורידה. בנוסף טראמפ הודיע כי קית' קלוג, מי שבשבוע האחרון שימש כממלא מקום היועץ הלאומי, ישמש מעתה כראש הסגל של המועצה לביטחון לאומי.

דיווח: טראמפ ידיח את מקמסטר (צילום: רויטרס)
מקמאסטר וטראמפ (ארכיון) | צילום: רויטרס

בתחילת השבוע שעבר הודיע היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין כי הוא מתפטר מתפקידו. ההתפטרות הגיעה לאחר שפלין הוזהר על ידי משרד המשפטים האמריקני לגבי שיחות שקיים עם השגריר הרוסי בדצמבר האחרון, ובכירים במשרד הזהירו את הנשיא כי פלין אף עלול להיות חשוף לסחיטה מצד רוסיה בשל נסיונותיו להסתיר את המעשה.

לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל (צילום: רויטרס, חדשות)
"היה הכבוד לשרת", פלין | צילום: רויטרס, חדשות

"עדכנתי את סגן הנשיא ואחרים במידע חלקי לגבי השיחות שקיימתי עם השגריר הרוסי", כתב במכתב ההתפטרות שלו. "הבעתי את התנצלותי הכנה בפני הנשיא וסגן הנשיא, והם קיבלו אותה. היה לי הכבוד לשרת את ארה"ב ואת אזרחיה באופן כזה. אני יודע שעם ההנהגה החזקה של הנשיא טראמפ, סגן הנשיא פנס והצוות הנהדר שהם מרכיבים זו תהיה אחת הנשיאויות הנפלאות ביותר בהיסטוריה".