בלומברג יצטרף למירוץ?
בלומברג יצטרף למירוץ? | צילום: רויטרס

ראש עיריית ניו יורק לשעבר ואיש העסקים המצליח מייקל בלומברג שוקל להצטרף למירוץ לנשיאות ארה"ב כמועמד עצמאי - כך מדווח ה"ניו יורק טיימס". בלומברג בן ה-73 צפוי לקבל החלטה עד תחילת חודש מרס ואמר למקורביו כי הוא מוכן להשקיע מיליארד דולר מהונו האישי בקמפיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלומברג שקל כבר בעבר לרוץ כמתמודד עצמאי לנשיאות, אך לא עשה זאת כי הבין שסיכוייו נמוכים. הפעם, הוא הגיע להבנה שהצלחתו של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ והעלייה האחרונה בסקרים של המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס, שמתמודד מול הילרי קלינטון, יכולים להשאיר פתח עבורו.

הילארי קלינטון, הילרי קלינטון
צריכה לחששו? קלינטון | צילום: רויטרס

על פי הדיווח בניו יורק טיימס, המיליארדר וראש העיר לשעבר כבר ביצע כמה צעדים המעידים על פתיחה אפשרית בקמפיין ורמז לחברים ומקורבים שהוא יהיה מוכן להשקיע סכום של מיליארד דולר מהונו העצמי בקמפיין.

גורם המעורה בנושא ומצוטט באתר העיתון אומר כי בלומברג פנה ליועצים וביקש מהם להכין תכנית לקמפיין עצמאי שלא במסגרת אחת המפלגות. הוא צפוי לקבל החלטה עד תחילת מרס - המועד האחרון שבו סבורים יועציו שהוא יכול להיכנס למירוץ ועדיין להיחשב מועמד רלבנטי.

טראמפ:
מה טראמפ יגיד? | צילום: רויטרס, חדשות

יועציו של בלומברג, שבודקים את השטח ואת סיכוייו בקרב הבוחרים, ביצעו מחקר מקיף על מועמדים עצמאיים שהתמודדו בעבר. בלומברג ביצע סקר בדצמבר כדי לבחון איך הוא נתפס מול טראמפ וקלינטון והוא מתכוון לבצע סקר נוסף בחודש הבא.

על פי הדיווח, הוכנה כבר גרסה אחת של קמפיין אפשרי, שבמסגרתו יעניק בלומברג סדרה של נאומים מפורטים בהם ישטח את מדיניותו בנושאים שעל הפרק, שיגובו בקמפיין טלוויזיוני מסיבי שיציג את בלומברג לציבור כטכנוקרט פותר בעיות ואיש עסקים שמבין את בעיות הכלכלה וכזה שהקים ממשל דו מפלגתי מצליח בניו יורק.