סופת הציקלון האימתנית "וינסנט" החלה להכות במדינת האיים פיג'י בדרום האוקיינוס השקט. מדובר בסופה החזקה ביותר שפוגעת אי פעם בפיג'י, עם רוחות קבועות במהירות של 290 קילומטרים לשעה ומשבים שיגיעו עד לכדי 360 קילומטרים לשעה - המקבילים להוריקן בדרגה 5.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה לא ידוע על נפגעים מהסופה, אבל החשמל בעיר הבירה סובה קרס לחלוטין ובמספר מקומות באיים דווח על נזקים חמורים שנגרמו למבנים. לקראת הגעת הסופה הודיעה הממשלה בסובה על עוצר מוחלט ומצב חירום הוכרז במדינה למשך 30 יום.

"כאומה אנו עומדים בפני מבחן מהסוג החמור ביותר", אמר ראש ממשלת פיג'י זמן קצר לפני הגעת הסופה. "ברגעים כאלה עלינו להתאחד כעם ולדאוג זה לזה". החשש העיקרי בפיג'י הוא מפני שיטפונות והצפות נרחבים וכן מפולות קרקע ובוץ.

הציקלון וינסנט (צילום: רויטרס)
הציקלון וינסנט | צילום: רויטרס

הסופה האדירה מתקדמת במסדרון המים הצר שבין שני האיים המרכזיים במדינה - ויטי לוו וונואה לוו. "מדובר בפגיעה ישירה מאוד ואנחנו מצפים לרוחות העזות ביותר מיד עם מעבר עין הסערה מעל ליבשה", אומר החזאי של רשת CNN.

עונת הציקלונים נמשכת מתחילת חודש נובמבר ועד סוף חודש אפריל, ועל פי הערכות העונה הנוכחית צפויה להיות חזקה מהרגיל - בין היתר בשל אל ניניו. האי המרכזי במדינה ספג בעבר 10 פגיעות מסופות ציקלון. הסופה איוון שפגעה באי בדצמבר 2012 הביאה עמה רוחות בעוצמה 230 קמ"ש וגרמה לנזקים נרחבים, אך לא לנפגעים.