טכנאי מטוסים מצרי חשוד בהטמנת הפצצה
טכנאי מטוסים מצרי חשוד בהטמנת הפצצה | צילום:

טכנאי מטוסים מצרי חשוד שהטמין את הפצצה במטוס הרוסי: חודש אוקטובר האחרון היווה את האחת מנקודות המפנה במלחמה נגד דאע"ש וזאת לאחר שרוסיה החליטה להצטרף למתקפות נגד ארגון הטרור. האירוע שהביא להחלטה של מוסקבה הוא הפלת המטוס הרוסי מעל שמי חצי האי סיני. היום (שישי) מתברר כי החשוד בהטמנת הפצצה הוא טכנאי מטוסים מצרי, שבן דודו הצטרף לדאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד עתה טענו בקהיר כי לא מצאו כל ראיה לכך שהפלת המטוס של חברת "מטרוג'ט" על 224 נוסעיו הייתה פעולת טרור. אך כעת גורם בכיר המצוי בפרטי החקירה טוען כי אכן היה מדובר בפעולה חבלנית, ומאחוריה עמד אזרח מצרי שעבד כטכנאי מטוסים בנמל התעופה בשארם א-שיח. "ידוע לנו שבן דודו של החשוד הוא איש דאע"ש", הוסיף הגורם שסירב להזדהות.

"חקרנו את העובדים בנמל התעופה ולמדנו אודות קשרי המשפחה שלהם, משם הגענו למסקנה ולחשוד במעשה", אמר איש הביטחון הבכיר. "מה שקרה ככל הנראה הוא שבן משפחתו המשתייך לדאע"ש העביר לו מזוודה עם הפצצה והוא הטמין אותה במטוס", הוסיף.

דאע
דאע"ש טוען: זה מטען הנפץ | צילום:

בנוסף לטכנאי החשוד, גורמי החקירה טוענים כי לפחות שני שוטרים שעבדו בנמל סייעו לארגון הטרור. הם ככל הנראה העלימו עין מהנעשה ואפשרו לטכנאי לשתול את הפצצה במטוס שפוצץ לאחר המראתו.

רוסיה הגבירה פעילות נגד דאע
רוסיה הגבירה פעילות נגד דאע"ש | צילום:

במגזין שהוציא ארגון המדינה האסלאמית הוא הציג את מטען הנפץ שגרם להפלת המטוס. הדבר סייע לשכנע את מוסקבה כי אכן ארגון הטרור הוא העומד מאחורי פעולת הטרור. בשל כך החריפה רוסיה את התקיפות נגד דאע"ש בסוריה ועירק ואף שלחה כוחות קרקע ואוויר לתוך שטחה סוריה, שם ארגון הטרור מוכה קשות מיד הצבא הרוסי.