הדגל שכביכול עורר את המתקפה (צילום: WND)
הדגל שכביכול עורר את המתקפה | צילום: WND

חשד לפיגוע טרור נגד מסעדה ישראלית באוהיו: ביום חמישי האחרון התפרץ מהגר מוסלמי ממוצא אפריקני חמוש במצ'טה למסעדת "נצרת המזרח התיכון" בעיר קולומבוס ותקף את עובדי המסעדה, שנמצאת בבעלות אזרח ישראלי. ארבעה מאנשי הצוות והסועדים נפצעו קשה ופונו לבית החולים, אחד מהם במצב אנוש, לפני שחוסל. בארצות הברית מתחזק החשד כי התקיפה בוצעה כמעשה טרור, והתפרסמו פרטים על עברו הבעייתי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי עדי ראייה, האיש צעק "אללה אכבר" לפני התקיפה ונמלט לאחריה. בתום מצוד, חוסל החשוד ע"י המשטרה. ב-FBI ובמשטרת אוהיו מנסים כעת להבין מה הניע את המהגר המוסלמי, מוחמד בארי, לבצע את המתקפה.

אתמול עדכן דובר ה-FBI כי התוקף הוא מוחמד ברי בן ה-30, מוסלמי שהגיע במקור מגיניאה שבמערב אפריקה - לאחר שבתחילה נטען כי מוצאו סומלי. הרשויות הודו כי ה-FBI חקר בעבר את ברי, לאחר שהשמיע איומים אסלאמיים קיצוניים לפני כארבע שנים - אך החקירה נזנחה.

לבעל המסעדה, האני ברזאני, ערבי ישראלי נוצרי מחיפה, אין שום ספק שהמתקפה הייתה על רקע של לאומני. לדברי בראזני, בארי נכנס למסעדה וביקש לדבר עם הבעלים, שלא נכח במקום. אחת המלצריות סיפרה לו שהבעלים ממוצא ישראלי. 30 דקות אחר כך חזר החשוד עם מצ'טה והתנפל על יושבי המקום. על פי התקשורת המקומית, המשטרה ניהלה אחריו מרדף במהלכו הוא איבד שליטה על רכבו, הסתער על השוטרים, נורה ונהרג. 

האני ברזאני, בעל המסעדה באוהיו (צילום: WND)
האני ברזאני, בעל המסעדה באוהיו | צילום: WND

בעל המסעדה: "לא מתכוון להפסיק לתמוך בישראל"

לפי הדיווח ברשת ABC המשטרה הכירה את התוקף. למרות העדויות של הנוכחים במקום, המשטרה מסרבת עדיין להתייחס לאירוע כאירוע טרור. המועמד הרפובליקני טד קרוז הגיב לפרשה וטען: "זה לא צירוף מקרים שטרוריסט חמוש במצ'טה נכנס למסעדה של מהגר ישראלי, ששמה הוא 'נצרת'".

ברזאני בן ה-50 הגיע לארה"ב מחיפה ב-1983. בתחילת השבוע הוא כבר פתח את המסעדה מחדש ואמר שהוא "לא מתכוון להפסיק לתמוך בישראל". ברזאני מציב סמוך לקופת המסעדה לעיני כל דגלי ישראל וארצות הברית. בריאיון לאתר "טאוור" שמדווח על המזרח התיכון אמר ברזאני שהוא לא מתכוון להוריד את הדגל ואם כן, הוא יוריד אותו כדי לתלות דגל גדול יותר.

החשוד שחוסל - מוחמד ברי (צילום: טוויטר)
החשוד שחוסל - מוחמד ברי | צילום: טוויטר

"הם לא יצליחו להפחיד אותי אנחנו כאן ישראלים, אנחנו מתאוששים מהר, אנחנו נלחמים בחזרה", אמר ברזאני לכתבת "טאוור" שירי משה. "אנחנו רגילים למנוולים האלה, אנחנו רגילים להתקפות האלה, שונאים אותנו בגלל מה שאנחנו בלי להכיר אותנו- לא אכפת להם אם אנחנו ערבים או לא, זה רק בגלל שאני ישראלי".

"אני מאוד מזוהה עם ישראל. כשאנשים מהקהילה הערבית שואלים אותי מאיפה אני, אני אומר להם שאני ישראלי - אני ישראלי-נוצרי-ערבי, אני לא פלסטיני. הם תמיד רבים ומתווכחים איתי", סיכם ברזאני.