אבן דרך: להקת ה"רולינג סטונס" חוללה אמש (שישי) היסטוריה של ממש, לאחר שהופיעה לראשונה על אדמת קובה. 15 אלף קובנים נרגשים הגיעו לחזות באחת הלהקות הגדולות בעולם, שהופיעה בבירה הוואנה - וביצעה את מיטב הלהיטים בפני קהל שהשתוקק במשך שנים לשמוע אותם בהופעה חיה.   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המעריצים התאספו באחד מהיכלי הספורט בהוואנה כבר 18 שעות לפני ההופעה - והרגישו בעננים. "זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, זה היה מדהים", סיפר אחד מהם. אזור ההופעה התקשט בסמל הלשון הנודע של הלהקה, והמעריצים הניפו דגלים ושלטים עם הסמל, לצד דגלי קובה וארצות הברית, כשברקע מתנגנים להיטי הלהקה בזה אחר זה.

מעריצים קובנים נלהבים בקהל (צילום: רויטר)
מעריצים קובנים נלהבים בקהל | צילום: רויטר

שלשום נרשמה היסטוריה נוספת לאחר שחברי הלהקה נחתו בהוואנה הבירה לקראת ההופעה - זאת לאחר חידוש היחסים הדיפלומטיים בין קובה לארצות הברית. ה"סטונס" הגיעו בעקבות הנשיא האמריקני ברק אובמה, שהגיע לביקור היסטורי במדינה שלושה ימים קודם לכן.

סולן הלהקה, מיק ג'אגר, ביקר במדינה כבר בחודש אוקטובר - והחל לפי דיווחים שונים לחפש מקום מתאים לקיום המאורע ההיסטורי. "הופענו בהרבה מקומות מיוחדים לאורך הקריירה הארוכה שלנו, אבל ההופעה הזו הולכת להיות ציון דרך משמעותי", נמסר מהלהקה בתחילת החודש, כשנודע על קיום המופע. בעבר אסר השלטון הקובני על השמעת שירי הלהקה במדינה בשל "סטייה אידיאולוגית" והמעריצים נאלצו לשמוע את שירי הלהקה במחתרת - ולהעביר בסתר את הקלטות עם השירים המוכרים.