שוב ביחד, לפחות לכמה רגעים: הם כבשו את העולם עם שלל להיטים והפכו לאחת הלהקות המצליחות בהיסטוריה - ואמש, הם חוללו היסטוריה קטנה נוספת. חברי להקת ABBA המיתולוגית עוררו התרגשות רבה בשוודיה אחרי שהתאחדו מחדש - לכמה דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הלהקה, בני אנדרסון, ביורן אולוואוס, אגנטה פלטסקוג ואן-פריד לינגסטאד, הגיעו לאירוע ההשקה של מסעדה חדשה המבוססת על קונספט המחזמר המצליח "מאמא מיה" שנערך בבירה שטוקהולם.

"ציפיתי מאוד לאירוע הערב וזה מרגש", סיפרה אחת מחברות הלהקה, אגנטה פלטסקוג. "אני חושבת שאני מכירה כמה מהשירים של הלהקה הזו", התבדחה - ודחתה שוב שאלות של עיתונאים על איחוד של ממש של הלהקה בעתיד.

למקום הגיעו מעריצים רבים של הלהקה ששילמו הרבה כסף כדי לנכוח באירוע אליו הגיעו הארבעה, שנראו שוב יחד לראשונה זה שנים. חברי הלהקה המצליחה עלו על הבמה יחד, נופפו לקהל שהריע להם - וניכר היה שהתרגשו מאוד לעמוד שוב יחד על במה אחת, מאז הלהקה התפרקה ב-1983.

דחו הצעה לאיחוד תמורת מיליארד דולר

חברי הלהקה סירבו לשלל הצעות מפתות במיוחד לאיחוד לאורך השנים, בהן גם הצעה על סך לא פחות ממיליארד דולר בתמורה ליציאה לסיבוב הופעות. לפני 7 שנים הם הגיעו יחד להקרנת הבכורה של סרט הקולנוע "מאמא מיה" בכיכובם של מריל סטריפ ופירס ברוסנן, וזו הייתה הפעם האחרונה בה נראו יחד - עד אתמול.

להקת ABBA פעלה בין השנים 1972 ל-1983 וסיפקה עשרות להיטים מצליחים ובהם "Money, Money, Money", "The Winner Takes It All", ""Super Trouper, "Dancing Queen", "SOS"ועוד רבים וטובים. הפריצה לתודעה של הלהקה השוודית התרחשה בתחרות האירוויזיון ב-1974, אז זכו במקום הראשון עם השיר "Waterloo" שאף הוכתר ב-2005 לשיר האירוויזיון הטוב בכל הזמנים.