טיל אירני, ארכיון (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

הטילים הבליסטיים לטווח בינוני ברשות אירן מסוגלים להגיע עד ישראל, כך אמר היום (רביעי) בכיר במשמרות המהפכה של הרפובליקה האסלאמית. "הסיבה לכך שתכננו כך את הטילים היא כדי שנוכל להכות את האויב הציוני ממרחק בטוח", אמר הבכיר, הגנרל עמיר עלי האג'יזאדה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

משמרות המהפכה ביצעו הבוקר ניסוי בשני טילים בליסטיים. בכך הפרו את דבריה של ארצות הברית, שאיימה בהטלת סנקציות נוספות. הניסוי הזה מגיע יום אחד בלבד לאחר ניסוי נוסף שביצעה אירן בטילים מסוג זה.

על הטילים נכתב בעברית "חייבים למחוק את ישראל". סגן מפקד משמרות המהפכה חסין סלאמי אמר כי "לחיזבאללה יש יותר ממאה אלף טילים, ולנו פי כמה עשרות".

משמרות המהפכה ערכו אתמול ניסוי בטילים בליסטיים במסגרת תרגיל צבאי במדינה, כך דיווחה סוכנות הידיעות האירנית ISNA. "הניסוי נועד להראות את כוח ההרתעה של הרפובליקה האסלמית", נמסר בדיווח. "ירי הטילים ממחיש את יכולותיה של אירן להדוף כל איום נגד המהפכה האסלאמית, המדינה והריבונות שלה". הטילים עצמם נורו ממספר אתרי שיגור שמפוזרים ברחבי המדינה.

ארכיון
ארכיון | צילום:

בחודש שעבר הודיעה אירן על שיפור מערך הטילים שלה. שר ההגנה אמר לסוכנות הידיעות "פארס" כי ארצו תחשוף טיל משודרג בעל טווח של 1,700 קילומטרים. הוא הוסיף כי בחודשים הקרובים תקבל אירן משלוח ראשון של מערכת טילי הקרקע-אוויר המתקדמים S-300.

בחודשים אוקטובר ונובמבר, לאחר החתימה על עסקת הגרעין, ביצעה אירן ניסויים בטילים בליסטיים שגררו גינויים נרחבים בעולם. למרות שמדובר היה בהפרה של החלטת מועצת הביטחון, תגובת ארצות הברית הייתה רפה למדי וכללה הטלת סנקציות על 11 חברות וגופים שמספקים ציוד לתכנית הטילים האירנית. עם זאת, מזכיר ההגנה האמריקני ג'ון קרי הבהיר כי ניסוי נוסף עשוי להוביל להטלת סנקציות חמורות יותר.