"מגה מאו" (צילום: sky news)
"מגה מאו" | צילום: sky news

כמעט 40 שנה אחרי מותו של מאו דזה דונג, מנהיג ומייסד סין המודרנית ויש מי שיגיד, האחראי למותם של מיליונים בתהליך שעברה המדינה, פסל זהב (ציפוי) ענק הוקם בחבל טונגקסו, אחד מהאזורים הכפריים של סין, ביוזמתו של איש עסקים סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש של 10 מטרים (צילום: sky news)
ראש של 10 מטרים | צילום: sky news

הפסל שמתנשא לגובה 36 מטרים ונקרא בפי הסינים "מגה מאו", עלה על פי הדיווחים 350,000 דולר (בערך). התקשורת הסינית דיווחה שהפסל נבנה מפלדה ובטון וצופה בצבע עשוי זהב. מאו ששלט בסין עד מותו ב-1976, הנהיג את המפלגה הקומוניסטית של המדינה מ-1943 והוביל את מה שנקרא- "הקפיצה הגדולה", המעבר של סין למערכת תעשייתית שכללה שינוי קיצוני בשיטת הממשל והמערכות החברתיות תרבותיות בסין שקיימות בה עד היום.

מבט מלמטה על פסל הענק (צילום: sky news)
מבט מלמטה על פסל הענק | צילום: sky news

העבודות על הפסל הענק החלו בחודש מרץ השנה והתמונות החדשות שפורסמו הן בין התמונות המופצות ביותר בסין בשבוע האחרון. בסין, מיליונים רואים במאו כאיש שגרם לרעב המוני וקטלני, אבל יש גם מי שרואה בו, על פי הקרן הסינית לשימור מורשתו של מאו "כמסמל את ההגינות והצדק אשר בליבו של כל אדם".

באתר FREE PRESS שפועל מהונג קונג, הבת החורגת של סין שעברה לידי השלטון (באופן מוגבל) בעשרים השנים האחרונות, נשאלה השאלה בנוגע לפסל: "למה לא להשתמש בכסף הזה כדי לסייע לאוכלוסיות העניות?"