חיילים גרמנים בסמוך לתחנת הרכבת הסגורה (צילום: רויטרס)
חיילים גרמנים בסמוך לתחנת הרכבת הסגורה | צילום: רויטרס

משטרת העיר מינכן שבגרמניה החליטה לסגור שתי תחנות רכבת בעיר לאחר שקיבלה "מידע מאוד קונקרטי" על מתקפת טרור של ארגון דאע"ש בעיר. על פי הודעת המשטרה, התבקשו אזרחי העיר להימנע מהתקהלויות למרות חגיגות שנה החדשה. הבוקר (שישי) לאחר שעות מתוחות, התחתנות נפתחו מחדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הפנים של בוואירה, יואכים הרמן, אמר במסיבת עיתונאים שקיים כי שירותי המודיעין בגרמניה קיבלו מידע ממדינה ידידותית שפעילי טרור בארגון דאע"ש מתכננים לבצע פיגועים בעיר הדרומית בערב השנה החדשה.

בהודעה שפרסמה משטרת מינכן בחשבון הטוויטר שלה נכתב כי לכוחות הביטחון ישנו "מידע רציני" על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגוע טרור בתחנת הרכבת של המחוז המערבי פסינג, התחנה הראשית של העיר. בשל כך פונתה תחנת הרכבת מנוסעים, והתנועה למקום הופסקה.

על פי כלי התקשורת הזרים, משטרת מינכן מתייחסת לאיום התקיפה ברצינות רבה והיא החלה בסריקות ברחבי העיר אחר החשודים שתכננו את מתקפת הטרור.

 

שנאה מאיימת בגרמניה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

מתיחות באירופה ובארה"ב

מתקפת הטרור שהלמה בפריז לפני כחודשיים העיבה על החגיגות ערב השנה החדשה. האירוע הרשמי לקבלת השנה החדשה ומופע הזיקוקים בבירה הבלגית בריסל בוטל עקב התרעת טרור - זאת לאחר שגם בפריז נקטו בצעד דומה. ככל הנראה שהבסיס להחלטה הוא במעצרם של שני חשודים שתכננו לבצע פיגוע בעיר במהלך תקופת החגים.

אולם לא רק באירופה המתיחות בשיאה. בניו יורק עצרה המשטרה צעיר בן 25 בחשד שתכנן לבצע פיגוע בערב ראש השנה האזרחית. הרשויות במדינה הודיעו כי הצעיר, עמנואל לוצ'מן, הוא תומך דאע"ש שתכנן לבצע פיגוע ירי בבר בעיר רוצ'סטר במדינה.