לא יתמוך פומבית בהילארי. אובמה (צילום: reuters)
לא יתמוך פומבית בהילארי. אובמה | צילום: reuters

אובמה לא יתמוך בהילארי בבחירות לנשיאות: שנת 2016, שנת בחירות בארה"ב, כבר הגיעה - והמועמדים לתפקיד הרם של נשיא ארה"ב מעלים הילוך לקראת הבחירות שייערכו בסוף השנה. אלא שכבר בתחילתה מתברר, כי הנשיא המכהן לא מתכוון לתמוך באף אחד מהמועמדים ולהעניק את חסותו החשובה למי מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהצהרה שמסר היום ראש צוות הבית הלבן, דניס מקדונה, הוא הבהיר כי אין בכוונתו של הנשיא אובמה לתמוך פומבית באף מועמד או מועמדת בהם תבחר המפלגה הדמוקרטית. המשמעות היא שאין בכוונתו של אובמה לתמוך במי ששימשה מזכירת המדינה בקדנציה הראשונה שלו ומי שנחשבת למועמדת המובילה לרשת אותו בבית הלבן, הילארי קלינטון.

"נעשה בדיוק מה שנעשה בעבר", אמר מקדונה לתכנית "Meet the Press" של רשת NBC והבהיר שלמרות זאת, אובמה כן מתכוון "לצאת לשטח" כדי לתמוך בכל מועמד שהמפלגה תבחר בבחירות המקדימות.

ומה מצבה של המועמדת קלינטון בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית? בשבועות האחרונים, היא אמנם חווה ירידה קלה בסקרים, אך הפער הגדול מהמתחרה המרכזי שלה, ברני סנדרס, עודנו משמעותי. סנדרס אמנם צובר אהדה רבה, אבל לא מצליח באמת לסכן את המועמדות של קלינטון. עמדותיו הסוציאליסטיות של סנדרס נחשבות לקיצוניות מדי עבור הציבור האמריקני, גם עבור אלו הדמוקרטים.