כוחות משטרה בצרפת, השבוע (צילום: טוויטר)
כוחות משטרה בצרפת, השבוע | צילום: טוויטר

ימים ספורים לאחר שרשרת הפיגועים הרצחניים בפריז שגבו את חייהם של 17 בני אדם, חשד לאירוע בעל אופי דומה: התקשורת הצרפתית מדווחת על פיגוע דריסה שהתרחש אמש (רביעי) סמוך למשכנו של הנשיא פרנסואה הולנד. באירוע נפצעה שוטרת, שהובהלה לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, המכונית שבה נסעו החשודים דהרה בניגוד לכיוון התנועה סמוך לארמון האליזה, ופגעה במכוון בשוטרת. משטרת פריז עצרה שני בני אדם בחשד למעורבות בתקרית ונבדק כעת האם יש קשר בינה לבין גל הטרור שפקד את עיר האורות בשבוע האחרון.

בינתיים, חקירת מתקפת הטרור במרכול "היפר כשר" נמשכת, וממנה עולה האפשרות שחשוד נוסף היה מעורב בהכנות לטבח שבו נרצחו ארבעה בני אדם. העיתון "לה פריזיאן" מצטט מקורות משטרה הטוענים כי בדירת המסתור של המחבל אמדי קוליבאלי, שהה אדם נוסף בעל עבר פלילי עשיר.

המחבל מהיפר-כשר ורעייתו (צילום: רויטרס)
המחבל ובת זוגו, ארכיון | צילום: רויטרס

על פי החשד, האיש היה מעורב בהכנות של המחבל לפיגוע. על פי הערכות של גורמי משטרה צרפתיים, ייתכן מאוד שאותו משתף פעולה שזהותו לא נחשפה, כבר ברח לסוריה, כפי שעשתה בת זוגו של קוליבאלי, שימים ספורים לפני הפיגוע נמלטה לטורקיה ומשם חצתה את הגבול לסוריה.

במהלך הפשיטה על הבית בעיירה ג'נטילי מדרום לפריז, אותרו כלי נשק רבים ומתקדמים, ובמשטרה מאמינים כי קוליבאלי שכר את המקום על מנת שישמש לו כדירת מסתור. "במסגרת החקירה עלו שמות של אנשים מסוכנים ביותר", אמר דובר משטרת צרפת כריסטוף קרפין. "בין החשודים גם גברים וגם נשים. אנחנו נמצאים במלחמה אמיתית".