בעיירת דייגים קטנה שנמצאת על אי סמוך לחופי יפן מתגוררים 22 תושבים בלבד - ולצידם לא פחות מ-120 חתולים, מה שהעניק למקום בתקשורת היפנית את הכינוי הלא מפתיע "אי החתולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוב תושבי העיירה הם אזרחים מבוגרים שיצאו לגימלאות, וכעת הם מתמודדים עם תשומת הלב לה זכה האי לפתע, כשחובבי החתולים היפנים גילו את המקום. באי אין בית מלון או חנויות, והקשר היחידי ממנו לשאר המדינה היא מעבורת שמפליגה פעמיים ביום - אך כל אלו לא מונעים מרבים להגיע ולראות את בעלי הבית האמיתיים של האי.

צפו: החתולים השתלטו על הכפר (צילום: רויטרס)
פי 6 חתולים מתושבים | צילום: רויטרס

"הגענו לכאן כדי להירגע. יש המון חתולים כאן, כל פעם שמישהו יוצא מהבית עם משהו לאכול כל החתולים מתנפלים עליו, זה ממש נחמד", אמרה מאקיקו יאמסקאי, תיירת בת 27, שהוסיפה: "אין ספק שאני אבוא שוב".

החתולים הראשונים הגיעו לאי לפני מספר שנים בניסיון להתמודד עם מכת עכברים, שללא אויבים טבעיים התרבו בקצב מהיר. "האי הזה הפך להיות אי של מבוגרים וחתולים. עוד לפני שהביאו לכאן את החתול הראשון האוכלוסייה כאן הייתה פחות מ-100 איש", אמר ינשאי קאמימוטו, תושב האי.

התושבים מודאגים דווקא מהתיירים (צילום: רויטרס)
התושבים מודאגים דווקא מהתיירים | צילום: רויטרס

בעבר חיו באי כ-900 בני אדם, אך בעקבות הזדקנות האוכלוסייה ביפן ומיעוט האנשים שעדיין מתפרנסים מדיג, מספר התושבים ירד משמעותית והצעירים עזבו את האי. התושבים שנשארו מחפשים שקט, והם מפחדים שפרסומו של המקום יפגע בשגרת חייהם: "אם אנשים יבואו לראות את החתולים זה דבר טוב, אבל אנחנו מפחדים שזה יהפוך להיות נטל על התושבים", הוסיף קאמימוטו.