ישראל לא ערוכה לרעידת אדמה חזקה (צילום: AP, חדשות)
החשש מצונאמי הוסר לאחר שעה קלה | צילום: AP, חדשות

רעידת אדמה בעוצמה של 6.9 דרגות התרחשה לפנות בוקר (שלישי) בים, סמוך לחופי האי הונשו שבצפון יפן. בעקבות רעש האדמה התעורר החשש מפגיעת גלי צונאמי והרשויות במדינה מיהרו לפרסם אזהרת צונאמי וקראו לתושבי יישובים המצויים בקרבת החוף להתפנות מבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שעה קלה, כאשר התברר כי אין סכנה לפגיעת גלי הענק בחופי האי הונשו, הסירו הרשויות את אזהרת הצונאמי. רשת הטלוויזיה הממלכתית NHK דיווחה כי הגלים הגיעו לגובה של 20 סנטימטרים בלבד, גובה שאינו מהווה סכנה כלל. למרות עוצמת הרעש הגבוהה באופן יחסי, לא דווח ביפן על נזק או נפגעים כתוצאה מרעידת האדמה.

ברעש האדמה שהתרחש ביפן בחודש מרץ 2011 נהרסו עד היסוד, כתוצאה מגלי הצונאמי, יישובים רבים בקרבת חופי צפון המדינה. "רעידת האדמה שהתרחשה היום היא עוד רעש משנה של רעידת האדמה שאירעה ב-2011" אמר יושירו יושידה, סיסמולוג הרשות המטאורולוגית ביפן.

במתקני הגרעין המצויים בקרבת מקום לא נרשמה כל פעילות חריגה בעקבות רעש האדמה, כך מסר דובר החברה המפעילה את המתקנים. רעידות אדמה הן עניין נפוץ למדי ביפן, הממוקמת באחד האזורים הפעילים ביותר על פני כדור הארץ מבחינה סיסמולוגית. בשטחה של יפן מתרחשות 20% מכלל רעידות האדמה בעולם, שעוצמתן גבוהה מ-6 דרגות.