אמנדה נוקס, ארכיון
אמנדה נוקס, ארכיון | צילום: רויטרס

סוף לסאגה המשפטית: בית המשפט העליון באיטליה זיכה אמש (שישי) את אמנדה נוקס האמריקנית ובן זוגה לשעבר רפאל סוליסטו, שהורשעו ברצח הסטודנטית הבריטית מרדית קרצ'ר לפני כשמונה שנים. מביתה בסיאטל אמרה נוקס בבכי כי היא הוקל לה שכעת תוכל לשוב לחייה, אך שמחשבותיה נותרו עם בני משפחתה של הקורבן - שהייתה שותפתה לדירה בעת הירצחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה בשנת 2007 לאחר שגופתה של מרדית קרצ'ר בת ה-21 נמצאה בדירת השתיים בעיר פירוג'ה באיטליה, שם הן למדו יחד כסטודנטיות זרות. חוקרי המשטרה האיטלקית הפנו אצבע מאשימה לעבר נוקס ובן זוגה באותה העת, ולאחר משפט מעורר מחלוקת נגזרו עליהם 28 ו-24 שנות מאסר בהתאמה.

לאחר ארבע שנות מאסר בפועל, ובעקבות גילויים חדשים החליט בית המשפט באיטליה להפוך את ההחלטה ולשחררם מהכלא לפני כשלוש שנים. במקביל, הורשע אדם אחר, מהגר מחוף השנהב ברצח הצעירה ונגזרו עליו 16 שנות מאסר. אמש קיבל בית המשפט העליון באיטליה את ההחלטה הסופית כי נוקס וסוליסטו לא אחראים לרצח שזעזע את אירופה כולה.

בעקבות הפרשה, הפכה נוקס בעל כורחה לדמות מוכרת ברחבי העולם, בין היתר בשל יופייה. במהלך השנים שחלפו היא זכתה בשל כך לכינויים "פוקסי נוקסי" ו"הרוצחת היפייפיה", תואר מפוקפק שכעת תוכל להסיר מעצמה עם זיכוייה הסופי. "אני עדיין מעכלת את הרגע הזה", אמרה הלילה כשהיא מלווה בבני משפחתה. "זהו רגע מלא באושר".

מפורסמת בעל כורחה, נוקס
מפורסמת בעל כורחה, נוקס | צילום: רויטרס

נוקס בת ה-27 אמרה לעיתונאים הרבים שהמתינו לה מחוץ לבית הוריה כי היא "אסירת תודה על כך שקיבלתי את חיי בחזרה". גם בעת הזו לא שכחה את חברתה שנרצחה באכזריות ואמרה: "מרדית הייתה חברה שלי, הגיע לה כל כך הרבה בחיים האלה, עליי להרגיש בת מזל".