ינחה לראשונה את האוסקר. פטריק האריס (צילום: רויטרס)
ינחה לראשונה את האוסקר. פטריק האריס | צילום: רויטרס

אחת הבשורות המסקרנות מדי שנה את חובבי טקס האוסקר היא באשר לזהותו של מנחה הטקס השנתי. יש כמובן מנחים מיתולוגיים כמו הבדרן בוב הופ והשחקנים וופי גולדברג ובילי קריסטל, אבל בשנים האחרונות מנסים בהוליווד לרענן את השורות ולהביא מדי שנה מנחה חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שהשחקן ניל פטריק האריס יוצב במשבצת הזאת. בשנים האחרונות הוא צבר מוניטין בתחום וכיום הוא נחשב לרב-אמן בכל מה שקשור לטקסי פרסים נוצצים בארה"ב.

צפו בטריילר לטקס האוסקר הקרוב:

שום טקס בהנחייתו של ניל פטריק האריס אינו בגדר טקס רגיל ומשעמם. להיפך. לרוב קורה שהטקסים בהנחייתו גורמים לנאומי התודה הדביקים להחוויר אל מול השירים וקטעי הקישור של המנחה שמגייס גם את מיטב הכוכבים הגדולים ששמחים לשתף איתו פעולה.

למשל, בטקס פרסי הטוני של שנת 2013 (האוסקר של התיאטרון בברודוויי), הוא מצא פתרון הולם למצוקה שנקלע אליה. הרי בכל שנה, טקס הטוני נפתח עם שיר בולט מהמחזמר שזכה בשנה שקדמה לה. אלא שב-2012 המחזמר הזוכה היה קטן ומינימליסטי, עם שירים שקטים בלבד, ופטריק האריס לא הרשה לעצמו לפתוח את הטקס בשיר "מדכדך". לכן, הוא החליט לעשות מחווה למחזמר באמצעות שיר אינטימי ושקט שהפך מהר מאוד לביצוע גרנדיוזי ועוצר נשימה בהשתתפות מאות רקדנים, להטוטנים, קוסמים ואפילו מייק טייסון אחד, בטענה ש"הלילה כל זה יהיה גדול יותר". הקהל שהיה בהלם ממה שראה לנגד עיניו, עמד על רגליו ומחא כפיים למנחה במשך דקה ארוכה.

צפו בשיר הפתיחה הגרנדיוזי של טקס הטוני 2013:

בהמשך אותו הטקס הוא כינס על הבמה מספר שחקנים שהצליחו מאוד בתיאטרון של ניו יורק, עברו להוליווד כדי לככב בסדרות טלוויזיה שכשלו וחזרו בבושת פנים לברודוויי. פטריק האריס, שכיכב בסדרת הטלוויזיה המצליחה "איך פגשתי את אמא", בז לעמיתיו במהלך הקטע המשותף על כך שהם - בניגוד אליו - לא הצליחו לשלב בין הצלחה תיאטרלית להצלחה טלוויזיונית.

צפו בשיר המשעשע מטקס פרסי הטוני 2013:

כשניל פטריק האריס הוזמן להנחות את טקס האמי (פרסי הטלוויזיה של ארה"ב), הוא החליט לשתף כוכבים שהנחו את הטקס בעבר על מנת ש"יפריעו" לו באמצע מונולוג הפתיחה עם טיפים אישיים. קונאן אובריאן, ג'ימי פאלון, ג'יין לינץ' וג'ימי קימל הם רק חלק מהמשתתפים במערכון שקיבל תפנית לא צפויה לקראת סופו.

צפו במונולוג הפתיחה שיצא משליטה בטקס פרסי האמי 2013:

טקס האוסקר שייערך הלילה יהיה אמנם הראשון בהנחייתו של ניל פטריק האריס, אבל זה לא יהיה טקס האוסקר הראשון שהוא פותח. בשנת 2010 המנחים היו אלק בולדווין וסטיב מרטין, אולם הקהל הופתע לראות את ניל פטריק האריס עומד במרכז הבמה עם פתיחת הטקס. "אתם בטח שואלים מה אני עושה פה", הוא אמר במבוכה והחל לבצע שיר לפיו "אף אחד לא רוצה לעשות הכל לבד". השיר שימש כמעין מחווה לצמדים הקולנועיים הגדולים של כל הזמנים.

צפו בשיר הפתיחה של טקס האוסקר 2010:

ניל פטריק האריס כבר שיחק בלא מעט סרטים וסדרות, אבל היתרון המשמעותי שלו הוא בהופעות החיות. בשנה שעברה הוא כיכב במחזמר "הדוויג והשארית העצבנית" בברודוויי והקהל נהר בהמוניו. "הדוויג" זכה בפרס מחזמר השנה ופטריק האריס זכה בפרס שחקן השנה. הוא הציג במשך כחצי שנה, ערב-ערב, 8 הצגות בשבוע, כאשר לא היה לו מחליף ולו להצגה אחת.

שחקן השנה. מתוך "הדוויג והשארית העצבנית" (צילום: רויטרס)
שחקן השנה. מתוך "הדוויג והשארית העצבנית" | צילום: רויטרס

צפו בקטע מתוך המחזמר "הדוויג והשארית העצבנית":

"בחוזה שלו יש סעיף שאם הוא נניח חולה, מבטלים את ההצגה באותו ערב", סיפרו אז מעריציו. "הוא מרגיש מחויב לקהל שלו ב-100% והוא מבין שאנשים באים מכל העולם לראות אותו. הוא לא רוצה שמישהו ירכוש כרטיס ולא יקבל בתמורה את מה שהוא מצפה לו".