אסון בגן עדן: חופי גואה שבמערב הודו (צילום: נטע יערי)
אסון בגן עדן: חופי גואה שבמערב הודו | צילום: נטע יערי

תיירת ישראלית נהרגה היום (רביעי) בתאונת דרכים בחוף המערבי של הודו, סמוך לעיר גואה. נסיבות התאונה עדיין לא ברורות. הודעה נמסרה למשפחתה. במשרד החוץ מטפלים כעת בסידורי הטסת גופתה לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הודו היא אחת המדינות המסוכנות ביותר לנוסעים בכבישים ולהולכי הרגל. תרבות הנהיגה בהודו נחשבת לקשה ביותר, ותיירים טוענים כי אינם מסוגלים כלל לנהוג בכוחות עצמם במדינה בעקבות התנהגות הנהגים המקומיים. על פי נתוני האו"ם, בשנת 2013 לבדה נהרגו במדינה לא פחות מ-238,000 בני אדם בתאונות דרכים - רק בסין נהרגו יותר בני אדם על הכבישים באותה שנה.

רק לפני שבועיים: תייר ישראלי אחר נהרג בתאונה בהודו

התאונה בהודו ממשיכה רצף עצוב של תאונות שעוברות על מטיילים ישראלים החודש, כולל בהודו. לפני שבועיים נהרג צעיר ישראלי בן 24 לאחר שנפל מגג קרון רכבת בתת היבשת. נסיבות מותו של הצעיר שהיה על רכבת בדרך ממומביי לגואה עדיין אינן ברורות.

לפני 10 ימים נהרגה ישראלית בת 62 בתאונת דרכים באי הדרומי בניו זילנד. הרכב המסחרי שבו נסעו שישה מטיילים ישראלים סטה מדרכו מסיבה שאינה ידועה ונפל מעבר לצוק סמוך לשעה 10:20 בבוקר (שעון מקומי). על פי המשטרה המקומית, הרכב נפל מגובה 20 מטרים בטרם פגע בקרקע ואז התהפך עוד מספר פעמים.

כוחות ההצלה שהגיעו לזירת התאונה אמרו כי על פי המראה בשטח, לנוסעים היה מזל שהתאונה לא נגמרה במספר הרוגים גדול יותר. משפחות הנפגעים קיבלו הודעה ממשרד החוץ ונמצאים בקשר עם חדר המצב. במשרד החוץ אף יצרו קשר עם הרשויות המקומיות.

בתחילת החודש נהרג רן ביטון, אזרח ישראלי בן 38, במפולת שלגים באתר סקי סמוך לעיירה אינטרלאקן שבדרום שוויץ.