כותרות העבר: לאנס זוכה בפעם ה-7 (צילום: מתוך רשת הטלוויזיה של אופרה ווינפרי)
ארמסטרונג, ארכיון | צילום: מתוך רשת הטלוויזיה של אופרה ווינפרי

בריאיון ראשון מאז הווידוי המסעיר שלו אצל אופרה ווינפרי לפני כשנתיים, אמר הערב (שני) אגדת הרכיבה לשעבר לאנס ארמסטרונג לרשת BBC כי אם היה יכול לחזור אחורה לשנת 1995, הוא היה שב וצורך חומרים אסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו שאלה מסובכת והתשובה שלי אינה פופולרית", אמר ארמסטרונג בתשובה לשאלה אם היה חוזר על מעשיו. "אם המירוץ היה בשנת 2015, לא הייתי עושה את זה שוב כי אני לא חושב שצריך את זה. אבל אם הייתי חוזר לשנת 1995, כנראה הייתי עושה את זה שוב. אנשים לא אוהבים לשמוע את זה".

לעומת זאת, על הריאיון שלו בתכניתה של אופרה ווינפרי, ארמסטרונג מתחרט. "הווידוי היה כבד, אולי כבד יותר ממה שחשבתי", אמר ארמסטרונג. "ואולי הבחירה שלי לספר את הסיפור שלי אצל אופרה התבררה כאכזרית לאחר מכן".

"בחירה אכזרית". ווינפרי וארמסטרונג (צילום: מתוך רשת הטלוויזיה של אופרה ווינפרי)
"בחירה אכזרית". ווינפרי וארמסטרונג | צילום: מתוך רשת הטלוויזיה של אופרה ווינפרי

"הייתי עושה את זה אחרת לגמרי", אמר ארמסטרונג על הריאיון המדובר. "במחשבה שנייה, הייתי מחכה. פשוט לא הייתי מוכן לשבת על הכסא הזה. היו סיבות אחרות לכך שעשיתי את זה - אני לא אדם סבלני. הרגשתי שהתכנית של אופרה היא המקום הנכון לדבר בו. אבל כנראה הייתי זקוק לעוד שלושה או שישה חודשים".

הריאיון אצל אופרה ווינפרי נערך ב-17 בינואר 2013, ובו הודה ארמסטרונג בשימוש בחומרים אסורים בכל שבעת הנצחונות שלו בטור דה פראנס. הוא התנצל בפני האנשים הרבים שהאמינו בו וטען כי הוא מבין שאיכזב אותם.