עשרות אלפי בני אדם הגיעו הערב (שני) לעצרת זיכרון בקופנהגן שנערכה בעקבות פיגועי הטרור שאירעו בדנמרק בסוף השבוע. סוכנויות הידיעות מדווחות על כ-30 אלף איש נוכחים, ורבים מהם הצטיידו בלפידים בוערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמנים מוכרים במדינה הופיעו בעצרת שהייתה בעלת אופי שקט, בהתאם לאווירת האבל האופפת את המדינה בימים האחרונים, ובקדמת הבמה הציבו האזרחים זרי פרחים, נרות ודגלי דנמרק.

העצרת בקופנהגן, הערב (צילום: AP)
העצרת בקופנהגן, הערב | צילום: AP

האזרחים שהשתתפו בעצרת החלו להתאסף כבר בשעות אחר הצהריים, ובין זרי הזיכרון והנרות נראו גם דגלי ישראל - זאת בשל העובדה כי מתקפת הטרור כוונה לא רק נגד חופש הביטוי, אלא גם נגד הקהילה היהודית בדנמרק.

רבבות באירוע (צילום: AP)
רבבות באירוע | צילום: AP

אתמול דיווחה רשת "אל ג'זירה" כי המחבל שביצע את שני פיגועי הירי הוא עומר עבד אלחמיד אלחוסין, בן 22, ששוחרר מהכלא רק לפני שבועיים. מדובר ביליד דנמרק ממוצא פלסטיני שהיה חבר באחת מכנופיות הפשע הידועות בקופנהגן.

עומר עבד אלחמיד אלחוסין
עומר עבד אלחמיד אלחוסין | צילום:

המשטרה הדנית פרסמה אתמול כי היורה שחוסל בעקבות מעשיו, הושפע מהתעמולה האסלאמית הקיצונית. לטענתה, אלחמיד אלחוסין פעל בהשראת ההתקפה המיליטנטית האסלאמית בחודש שעבר בשבועון הסאטירי הצרפתי "שארלי הבדו", בה נרצחו 12 בני אדם.

דובר המשטרה הדנית הוסיף כי המחבל ככל הנראה לא פעל בתיאום עם אחרים. מוקדם יותר דווח שבדירתו של החמוש נמצאו נשק ומדים. במשטרה הדנית בודקים כעת אם אלחמיד אלחוסין חזר מפעילות בקרב ארגוני הטרור במזרח התיכון.