פריצה לשידור: כתב של רשת השידור הלאומית של דרום אפריקה נשדד על ידי חשודים חמושים - מול המצלמה. בסרטון בו תועד האירוע הלא שגרתי נראה העיתונאי מתכונן לדווח למהדורת החדשות המקומית, מחוץ לבית חולים ביוהנסבורג, כשלפתע נעמדת לידו חבורת גברים ואחד מהם שולח את ידו לכיסו ושולף את ארנקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכתב וויו מבוקו בדיוק התכונן לדווח בשידור חי על מצבו של נשיא זמביה המאושפז במקום. הוא נראה בסרטון עומד מול הצלם, על גשר ליד בית החולים במרכז יוהנסבורג, כשלפריים נכנסים שני גברים שמתקרבים אליו ואז מתחילים למשוך בכיסיו של הכתב ולצעוק: "תן לי, תביא לי".

הכתב נראה בהלם מהסיטואציה ובשלב מסוים הוא נעלם מתמונה ולאחר מכן ניתן לשמוע אותו צועק לבמאי באולפן: "הם שדדו אותנו! הם שדדו אותנו!".

השודדים איימו לירות

השודדים לא נראו מודאגים כלל מהעובדה שהמצלמה מתעדת את האירוע. לפחות שניים מהם עברו לפניה בפנים גלויות, שוב ושוב, וניתן לזהות אותם בקלות.

מאוחר יותר מבוקו סיפר לתחנת רדיו מקומית שנתן לשודדים כסף ואת הטלפון הנייד שלו אחרי שהם איימו לירות בו, והוסיף שהם לקחו מהצוות גם טלפונים סלולריים ומחשב נייד. "הוא חיפש את הטלפון וכשלא נתתי לו הוא אמר שלחבר שלו יש אקדח והוא יירה בי - אז נתתי לו את הטלפון", אמר בריאיון.

יוהנסבורג סובלת משיעור פשיעה גבוה מאוד וממספר מקרי רצח הדומים לממוצע באזורי מלחמה. במשטרת המחוז שבו נשדד העיתונאי מתרחשים 52 מקרי שוד בנסיבות מחמירות בכל חודש, ואלו רק המקרים המדווחים.

הפשיעה בדרום אפריקה עלתה דרמטית מאז נפילת משטר האפרטהייד ב-1994, בעקבות הפערים החברתיים במדינה שנשארו גבוהים גם לאחר נפילתו.