טייס המשנה שריסק את המטוס, אנדראס לוביץ
הטייס הרוצח, לוביץ | צילום:

ימים ספורים לאחר התרסקות מטוס חברת "ג'רמן ווינגס" - נראה שעוד ועוד "נורות אזהרה" היו אמורות לפעול: בריאיון לעיתון הבילד הגרמני, אומרת חברתו לשעבר של טייס המשנה אנדראס לוביץ, החשוד כי גרם בכוונת תחילה להתרסקות המטוס, כי הצהיר בפניה בעבר שבכוונתו "לעשות מעשה בלתי נשכח, כזה שיגרום לאנשים לזכור את שמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבלי לחשוף את זהותה, סיפרה מריה, חברתו לשעבר של לוביץ, שאף עבדה עמו כדיילת אוויר, על אדם מיוסר, לא יציב, שידע היטב להסתיר את המחשבות האפלות שאצר בליבו. לדבריה, לוביץ סבל מסיוטים ואף היה מתעורר מיוזע בלילות כשהוא זועק: "אנחנו מתרסקים, אנחנו צוללים למטה!".

החוקרים יוצאים מבית הטייס (צילום: רויטרס)
החוקרים יוצאים מבית הטייס | צילום: רויטרס

לדבריה, הבעיות האישיות שלו וההתנהגות שאותה הגדירה כ"לא יציבה" היו כה חמורות - שהחליטה לעזוב אותו בשל כך. לטענתה אמר לה במהלך התקופה שהיו ביחד כי "יום אחד אני אעשה משהו שישנה את המערכת כולה, דבר שבעקבותיו כולם יידעו את השם שלי ויזכרו אותו". מיד לאחר פרסום דבר ההתרסקות, סיפרה מריה כי נזכרה בנבואה השטנית: "אף פעם לא הבנתי למה התכוון, עכשיו הכל נראה כל כך הגיוני".

כוחות ההצלה בזירת ההתרסקות (צילום: רויטרס)
החיפושים נמשכים, ארכיון | צילום: רויטרס

על פי הפרסום בעיתונות הגרמנית, השניים היו בני זוג במשך שבע שנים, חיו יחד בפרבר של דיסלדורף ואף היו מאורסים. בעקבות ההחלטה להיפרד, התבטלה החתונה שהייתה אמורה להתקיים בשנה הבאה. עוד דווח כי בניסיון נואש לזכות מחדש בליבה, הזמין לוביץ שתי מכוניות מסוג אאודי לו ולבת זוגו לשעבר, אך היא דחתה את ההצעה.

ערך חזרה להתרסקות . לוביץ (צילום: רויטרס)
לוביץ, ארכיון | צילום: רויטרס

בעקבות הגילויים החדשים, מתכוונים במשטרה הגרמנית לגבות עדות ממריה, על מנת לאמוד מקרוב אחר מצבו הנפשי של טייס המשנה, שהתאבד וגרם למותם של 149 נוסעים ואנשי צוות, באחד מאסונות התעופה המזוויעים ביותר של השנים האחרונות. במקביל, נמשכת הבדיקה סביב הנסיבות שבגינן קיבל הוראה רפואית שלא להתייצב לטיסות.

על פי הקלטות הדקות האחרונות שהצליחו החוקרים לחלץ מהקופסה השחורה שנמצאה באלפים הצרפתיים, נעל עצמו לוביץ בתא הטייס לבדו - בשעה שהקברניט הראשי יצא לשירותים. בקלטת הוא נשמע נושם ובהכרה, בעוד הקפטן מנסה להיכנס לקוק-פיט באמצעות גרזן ללא הצלחה. מחקירת המשטרה עולה כי לוביץ ריסק בכוונה את המטוס, ונטל בכך את חייהם של יתר הנוסעים ואנשי הצוות שעל כלי הטיס.